Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość


Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów


Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do podjęcia nauki w naszej szkole!

Nabór 2015/2016

 

Regulamin rekrutacji


Kierunki kształcenia


Podanie do szkoły


Dokumenty do druku


Materiały promocyjne


Formularz kontaktowy


Jak do nas trafićDokumenty szkoły

 

Kontakty


Plan lekcji


Wychowawcy klas


Statut


Punkty za zachowanie


Agendy szkoły

 

Pedagog szkolny


Internat


Świetlica


Zajęcia praktyczne


Wolontariat


Egzamin zawodowy


Historia szkoły


Samorząd Uczniowski 


Projekt MKZ

 

 


BIP


DOSKONALENIE NAUCZYCIELI


Szkolny System Bezpieczeństwa


Organizacja wycieczek szkolnych


Zdjęcia szkoły


Nasi partnerzy

 
Przydatne

 


 Statystyki


ZSP nr 1 w Kłodzku - zapraszamy uczniów klas III gimnazjów do podjęcia nauki w naszej szkole.


Pobierz plakat w dużym formacie


 

27 marca 2015 roku gościliśmy uczniów klas gimnazjalnych

 

Składamy serdeczne podziękowania uczniom klas trzecich gimnazjów oraz ich wychowawcom, którzy odwiedzili naszą szkołę 27 marca 2015 roku w ramach Dnia Otwartego w ZSP nr 1.

 

Zachęcamy Was wszystkich do podjęcia nauki w naszej szkole.

 


 

 


 

Gimnazjalisto zobacz! Przyjdź na Dni Otwarte do naszej szkoły (27 marca) i wykonaj podobną prezentację.

Jedna z naszych czterech pracowni komputerowych (sala 105A). Prezentacja wykonana przez ucznia technikum budowlanego.

 


 

Zasady bandażowania
zwój żółwiowy rozbieżny

Film instruktażowy wykonany przez uczniów naszej szkoły
UWAGA! FILM ZAWIERA SCENY DRASTYCZNE.

 

Więcej filmów na naszym kanale

 


 

TARBUD 2015

W ostatni marcowy weekend, czyli w dniach 27 – 29.03.br. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się największe na Dolnym Śląsku targi branży budowlanej. Tegoroczna edycja zgromadzi blisko 200 wystawców z całej Polski.

Więcej...


 

 

 

Rozpoczęły się

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ - 2015.

Kibicujemy wszystkim, niech wygra najlepszy.

 

 

 

Tę akcję musicie zobaczyć, zadecydowała o wszystkim.

 


 

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy.

  

Highslide JS

Uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 w Kłodzku w Częstochowie.

Highslide JS

Uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 w Kłodzku w Częstochowie.

 

Dnia 20 marca 2015 r., zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły, odbyła się pielgrzymka maturzystów do Częstochowy. W wycieczce uczestniczyli maturzyści z klas III a LO, IV a TB, IV b TL, IV c TL i IV d TOŚ, opiekunami byli p. wicedyrektor Dorota Błauta, p. Anna Satława, ks. Mariusz Kubik oraz ks. Mateusz Urdzela. Po przybyciu na Jasną Górę uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli we mszy św. w intencji maturzystów z ZSP 1 w Kłodzku oraz pozostałych maturzystów zgromadzonych na mszy. Następnie odbyła się droga krzyżowa oraz zwiedzanie Jasnej Góry i okolic. Mimo zmęczenia, wszystkim uczestnikom wycieczki towarzyszył doskonały humor.

 


 

Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym- nasi na pudle

 

Highslide JS

Dnia 18.03.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym w Brzegu Dolnym. Naszą szkołę reprezentowali: Daniel Kwaszyński, Daniel Malec, Krzysztof Kozłowski. Po przebytej drodze wielu zwycięstw dotarli do finału. Niestety nie udało im się pokonać swoich rywali z 12 LO we Wrocławiu i tym samym zostali Wicemistrzami Dolnego Śląska czego serdecznie GRATULUJEMY :):):)
Dziewczęta z powodów zdrowotnych nie wzięły udziału w tych zawodach czego możemy bardzo żałować gdyż miały dużą szansę stanąć na podium.

 


Dnia 13. 03. 2015 r. uczniowie kl. 4 d TOŚ i 3 a TOŚ wraz z opiekunem panią Agnieszką Krasicką uczestniczyli w zajęciach w Laboratorium Czynników Szkodliwych w Środowisku Pracy mieszczącym się w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ząbkowicach Śląskich, prowadzonych przez pana Jerzego Piaseckiego - kierownika. Poznali zakres badań wykonywanych przez tą placówkę oraz wykorzystywane urządzenia pomiarowe, a także przeprowadzili przykładowe pomiary. Dowiedzieli się również, jakie zagrożenia mogą ich spotkać na niektórych stanowiskach pracy, jak również w jaki sposób mają dbać o swoje bezpieczeństwo w pracy.


Dnia 13.03.2015r. odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w pływaniu na naszym kłodzkim basenie w którym udział brała również nasza szkoła w składzie: Michał Mrózek, Kacper Wrombel, Mateusz Mańczak, Bartek i Marek Stefańczyk. Nasi uczniowie wykazali się wielką wolą walki zdobywając II miejsce w klasyfikacji medalowej czego gorąco GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Michał Mrózek - I m-ce stylem dowolnym, Kacper Wrombel - II m-ce stylem motylkowym,
II - m-ce w sztafecie 4x50 m przegrywając złoty medal 0,20setnych.


Warto przeczytać. Współpraca nawiązana!

W dniu 10 marca 2015 Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku Rafał Olecha podpisał wspólnie z Dyrektorem Sklepu Kłodzko LEROY MERLIN POLSKA Arkadiuszem Tomczakiem porozumienie. Celem porozumienia jest współpraca w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań technicznych w budownictwie. W ramach współpracy będziemy razem organizować praktyki i staże uczniów i absolwentów oraz przeprowadzać szkolenia z nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Dzięki porozumieniu uczniowie i absolwenci będą mieli wiedzę o najnowszych trendach w budownictwie i staną się bardziej konkurencyjnie na rynku pracy.

Kliknij miniaturę, by powiększyć obraz

 


Dnia 09.03.2015r. jako przedstawiciele klas mundurowych naszej szkoły wraz z opiekunami: panią wicedyrektor Dorotą Błautą, panią Hanną Kulik, panią Agatą Krostą-Fil oraz panem Mariuszem Bieszke mieliśmy okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej. Wydarzenie odbyło się na terenie miejskiego Sądu Rejonowego w Kłodzku przy ulicy Bohaterów Getta 15. Do budynku dotarliśmy przed planowaną rozprawą. Na miejscu powitała nas pani sędzia, która przybliżyła nam mechanizm działania polskich placówek karnych. Z jej słów dowiedzieliśmy się, że...

Więcej...

 


 

„Matura bez stresu”

U jednego przyśpieszone bicie serca, u drugiego drżenie dłoni. W  taki  lub inny sposób daje o sobie znać każdemu dobrze znany STRES.

Dlatego 5. marca w naszej szkole gościliśmy panią psycholog Ewę  Serwotkę  ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we  Wrocławiu.  Spotkanie  „Matura bez stresu” miało na celu pokazać, jak skutecznie radzić sobie w sytuacjach stresowych. Niewątpliwie  będą  one towarzyszyły nam przed egzaminem dojrzałości. Nie można pozwolić, by stres nami zawładnął. Należy podnieść rękawicę i stawić czoła temu przeciwnikowi.

Warto jednak pamiętać, że stres może być także czynnikiem motywacyjnym, który daje  tak zwanego "kopa". Dla każdego jest to sprawa indywidualna. By "towarzysz" nie  dawał się bardzo we znaki należy wziąć się w garść i jak najlepiej przygotować do egzaminu. Wtedy na pewno jego obecność nie będzie aż  tak odczuwalna ;)

uczniowie klasy IV a TB


 

W dniu 09.03. 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Strefy Wałbrzyskiej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.
Zgodnie z oczekiwaniami nasza reprezentacja bez trudu zdobyła złote medale i AWANSOWAŁA DO MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA!
Dziewczęta w składzie Weronika Żurek i Adrianna Studniarz zdeklasowały przeciwniczki i ze spokojem śledziły poczynania reprezentacji chłopców.
Nasi ubiegłoroczni brązowi medaliści nie popełnili żadnego błędu i okazali się najlepsi z pośród dziewięciu drużyn byłego województwa wałbrzyskiego.
18 marca Mistrzostwa Dolnego Śląska… liczymy na medale. POWODZENIA!

 

Więcej...

 


 

W dniach 25-26 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego W koszykówce dziewcząt i chłopców.
Dziewczęta w składzie :
Monika Majchrzak – kpt, Weronika Żurek, Patrycja Urbanowicz, Sylwia Olejniczak, Klaudia Nowak, Natalia Drosdz, Anastazja Zawadzka, Marta Diaków, bez trudu zdobyły MISTRZOSTWO POWIATU KŁODZKIEGO pokonując LO Chrobry / 47:23 / i KSP / 44:14 /awansując tym samym do zawodów strefowych.
Chłopcom niestety ta sztuka się nie udała i po zaciętym pojedynku ulegli LO Chrobry zajmując II miejsce przed KSP i RST Polanicą Zdr.

Więcej...

 


 

Wycieczka do Wrocławskiego Humanitarium

 

Dnia 19.02.2015 roku we Wrocławskim Humanitarium, odbyły się warsztaty praktyczne uczniów klas o profilu ochrony środowiska (IIdTO, IIIaTO, IVdTO). Wyjazd zorganizowany został przez DCIZiDN.
Uczniowie wzięli udział w wykładzie z zakresu metali ciężkich i chromatografii oraz w zajęciach laboratoryjnych. W programie wycieczki było również zwiedzanie wystawy pt. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Opiekunką wycieczki była pani Agnieszka Krasicka.


Więcej...


 

Staż zagraniczny- dodatkowa szansa zdobywania umiejętności zawodowych współczesnego pracownika

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 złożył wniosek konkursowy projektu w programie Erasmus + pt. „Europejskie praktyki zawodowe”. Projekt zakłada czterotygodniowe praktyki w Włoszech i Hiszpanii dla uczniów klas technikum budowlanego, logistycznego oraz technikum ochrony środowiska w przyszłym roku szkolnym.
TRZYMAMY KCIUKI ZA POZYTYWNE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU !!!
 

 

”ZŁOTA KIELNIA”

 

Dnia 07-03-2015 w Zespole Szkół Technicznych w Nysie odbyła się XXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2015 ”ZŁOTA KIELNIA”. W olimpiadzie, która składała się z dwóch etapów brała udział drużyna z naszej szkoły: opiekun dyrektor Rafał Olecha oraz uczniowie Michał Mrózek, Szymon Pierzchała, Rafał Sulowski i Dawid Niedziałkowski. Uczniowie rozwiązywali zadania budowlane między innymi obliczanie kosztorysów, ale musieli wykazać się również wiedzą z zakresu architektury rozpoznając style architektoniczne. Wyniki olimpiady poznamy wkrótce i trzymamy kciuki za naszych kolegów.


 

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego FOX

 

Dnia 3 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs języka angielskiego FOX. W konkursie udział wzięło 10 uczniów, szkolnym opiekunem była p. Anna Satława. Zadania konkursowe były bardzo zróżnicowane, obejmowały wiedzę gramatyczną, znajomość słownictwa, słowotwórstwa, kulturoznawstwa, a także literaturoznawstwa, gdyż uczniowie przygotowujący się do konkursu musieli przeczytać lektury. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.


 

Wycieczka do fabryki firmy Toyota Motor Industries Poland

 

3 marca 2015r. w ramach wycieczki edukacyjnej uczniowie klas logistycznych naszej szkoły wraz z organizatorami: dyrektorem szkoły panem Rafałem Olechą i nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Mariuszem Bieszkę wybrali się do fabryki firmy Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach. Celem wycieczki było zapoznanie się z zarządzaniem i funkcjonowaniem firmy z punktu logistycznego, a także...

 

 

Zobacz i przeczytaj więcej...

Uczniowie ZSP nr 1 w Kłodzku

 z wizytą wToyocie


INFORMACJA

KLASA I a TB W DNIU 5. MARCA 2015 R. (CZWARTEK)

PO TRZECIEJ GODZINIE LEKCYJNEJ (O GODZ. 10:30)

UCZNIOWIE KLASY I a TECHNIKUM (POD OPIEKĄ P. H. KULIK)

WYCHODZĄ DO ZAKŁADU KARNEGO

(W RAMACH PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ)

UWAGA! WSZYSCY UCZNIOWIE MUSZĄ MIEĆ ZE SOBĄ

LEGITYMACJE SZKOLNE!!!

INFORMACJA

W ramach prowadzonej profilaktyki uzależnień odbędą się na terenie szkoły spotkania uczniów klas pierwszych z terapeutami.
Zobacz grafik tych zajęć.

W dniu 5. marca 2015 r. (czwartek) odbędą się warsztaty dla maturzystów: MATURA BEZ STRESU

Szczegóły tutaj...

W dniu 9. marca 2015 r. (poniedziałek)

po pierwszej godzinie lekcyjnej klasy logistyczne:

I c T, IIb T, IId T, IIIc T

w ramach profilu mundurowego wychodzą do Sądu Rejonowego w Kłodzku.


Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni. Polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne- Cześć i Chwała Bohaterom.

 

1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

 

1 marca, w niedzielę, grupa około 25 osób z naszej szkoły, wzięła udział w biegu „TROPEM WILCZYM”, oddając hołd wszystkim „niezłomnym, którzy oddali życie za naszą ojczyznę”.

Zobacz fotorelację na szkolnym FB

 

Dowiedz się więcej o Żołnierzach Wyklętych...


Poloneza czas zacząć...

Studniówka ZSP nr 1 w Kłodzku. Polanica-Zdrój r. 2015.

8 marca Recital Sióstr Matkowskich (absolwentki naszej szkoły). Polecamy.24.II. 2015 r.

Szkolenie militarne

 

Dnia 24.02.2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku odbyło się spotkanie uczniów klas logistycznych o profilu mundurowym z szkoleniowcami mającymi bogate doświadczenie...

Czytaj więcej...

lub obejrzyj na naszym kanale

25.02.2015 r.

Nasze dziewczyny dały radę.

Mecz koszykówki ZSP nr 1 Kłodzko kontra LO Chrobry Kłodzko.


Tłusty czwartek (12.II) -

 budujemy masę.

Więcej o tym dniu na Wikipedii

14 luty. Walentynki, zobacz jak w prosty sposób przygotować pięć niekonwencjonalnych prezentów dla osoby, którą...

 


Powiatowe Mistrzostwa

Dodano: 31.01.2015

Powiatowe Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt 2015


Zobacz i polub ...Wyszukaj na stronie

Przekaż nam swój 1%
KRS 0000092490
cel szczegółowy
RR BUDOWLANKA KŁODZKO
Dziękujemy


Zobacz nasz kanał naSzkoła w mediach

Film promujący naszą szkołę


Gazetka szkolna ŁAWKOWIEC 


Rozmowa tygodnia 


"W naszej szkole polała się krew"


Klasa mundurowa

01.JPG (16661 B) Stołówka ZSP nr 1

zaprasza

Zapraszamy na tanie

i smaczne obiady

 domowe

pon. - pt.

od 13.00 do 16.00!

Tel.: 74 6470599


Pogoda w Kłodzku

Dziś: -3°

przeważnie pochmurno, 50% chance rain-snow mix

Poniedziałek: -2°

częściowo pochmurno, 55% chance rain-snow mix

Wtorek: -5°

przeważnie pochmurno, 40% chance rain-snow mix

pogoda.net