Pierwszy Szkolny Konkurs Wiedzy o Biblii

11 maja 2004 r. (pierwszy dzień tegorocznych egzaminów maturalnych) odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku Pierwszy Szkolny Konkurs Wiedzy o Biblii. Organizatorami konkursu byli: ks. mgr Tadeusz Fuksa, mgr inż. Jerzy B., a uczestnikami uczniowie klas drugich naszej szkoły. Konkurs rozegrany został w Szkolnym Multimedialnym Centrum Informacji przy komputerach. Zainstalowany wcześniej program komputerowy losowo wybierał pytania dla uczestników, którzy spośród podanych wariantów odpowiedzi wybierali, ich zdaniem, prawidłowy. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi komputer przydzielał punkt. Suma zdobytych punktów decydowała o lokacie.

Najlepszymi okazali się: Damian Bednarski (27 pkt.), Agnieszka Michorczyk i Łukasz Wasielewski (po 25 pkt.).

Konkurs w zamyśle organizatorów miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wiedzy biblijnej oraz kształtowanie postaw tolerancyjnych poprzez udział uczniów o różnych orientacjach światopoglądowych. Impreza spotkała się z dużą aprobatą uczniów i przerodziła się na koniec w dyskusję i rozważania nad Biblią.

Pytania konkursowe, regulamin oraz zdjęcia z imprezy znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku: http://www.zsp1.ng.pl w dziale przedmioty.

PS. Może w przyszłości udałoby się zorganizować podobny konkurs na szczeblu międzyszkolnym?

Tekst: nauczyciel ZSP nr 1, mgr inż. Jerzy B.

Foto: nauczyciel ZSP nr 1, mgr inż. Henryk Urbanowski

Cele konkursu:

- Sprawdzenie poziomu wiedzy uczniów klas drugich naszej szkoły z zakresu znajomości Biblii.

- Rozwijanie wśród uczniów zainteresowań w zakresie tematyki biblijnej.

- Kształtowanie zachowań tolerancyjnych poprzez udział uczniów różnych wyznań.

Organizacja konkursu:

- Organizatorzy: ks. mgr Tadeusz Fuksa, mgr inż. Jerzy B.

- Miejsce: pracownia komputerowa z 10 stanowiskami.

- Termin: 11.05.2004 r.

Przebieg:

Konkurs ma charakter jednoetapowy i polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania losowo zadawane przez program komputerowy. Do dyspozycji jest 125 pytań, uczeń odpowiada na 30 z nich. Czas dla jednego ucznia ograniczony do 30 minut. Zwycięża uczeń, który zdobył największą liczbę punktów. Przy remisowym wyniku decyduje dogrywka.

Nagrody:

Ogłoszenie wyników konkursu i laureatów przez szkolny radiowęzeł, wpisanie ocen wzorowych z zachowania, ewentualnie komunikat w lokalnej prasie.

opracował: mgr inż. Jerzy B.