Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość

Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów

27 marca 2015 r. Dzień Otwarty ZSP nr 1, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia  naszej szkoły!

Srebrna sztafeta (Przedruk za Euroregio Glacensis 44/358)

OLSZYNA LUBAŃSKA. Odbył się tu dolnośląski finał w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Męska reprezentacja powiatu kłodzkiego została wicemistrzem.

Na zawodach w Olszynie Lubańskiej powiat kłodzki reprezentowany był przez drużynę dziewcząt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kłodzka, która zajęła 12. miejsce, i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Kłodzko wśród chłopców. Biegacze tej szkoły pod opieką trenera Zdzisława Kulmatyckiego spisali się znakomicie. Niespodziewanie, ale zasłużenie wywalczyli wicemistrzostwo Dolnego Śląska, pozostawiając w tyle wiele renomowanych ekip. Kłodzczanie ulegli tylko Szkole Ponadgimnazjalnej nr 22 z Wrocławia.

Zespół srebrnych medalistów tworzyli: Sławomir Sobieraj, Łukasz Serdyński, Krzysztof Konowalczyk, Mateusz Konior, Rafał Mazurkiewicz, Paweł Świętanowski, Michał Gołojuch, Rafał Kierepka, Piotr Sujewicz, i Tomasz Więcławski.