21.09.2006 r. Wykopki w Marcinowie.

Rano wilgoć i mgła, wczoraj padał deszcz. Jedziemy na wykopki do Marcinowa, czy nie? Dyrektor H. Urbanowski podejmuje decyzję- jedziemy!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami pomagają rolnikom z Marcinowa w jesiennych wykopkach ziemniaków. Uczniami, których należy wyróżnić za szczególną pracowitość są: Krzysztof Lewkowicz z klasy Ib LO oraz Rafał Urban z klasy IIa LP. Uczniów, którzy przysparzali tylko kłopotów i mają dwie lewe ręce do pracy przez grzeczność nie wymienię. Gospodarz, w podzięce, ugościł nas pysznym śniadaniem: kromkami, ciastem, malinową herbatą i kawą. W sumie było fajnie, choć praca była ciężka. Nabraliśmy szacunku dla ciężkiej pracy rolników i do ziemniaków.

Tekst: I. Budzińska, zdjęcia: B. Sarnicki