Galeria XS

Biblioteka szkolna zaprasza do wystawiania i oglądania obrazów w mini galerii. Plan jest taki: każdego miesiąca będzie prezentowany oryginalny obraz jednego twórcy. Każdy, kto posiada w swoim domu ciekawy obraz i chce pokazać go innym, może uzgodnić z biblioteką termin. Jako pierwszy prezentujemy rysunek prof. dr. Wiktora Zina. Wiktor Zin ur. się 14 września 1925 roku w Hrubieszowie, zm. 17 maja 2007 w Rzeszowie. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania rysownik. Sławę zyskał prowadzonym w TVP programie „Piórkiem i węglem”. W programie tym rysował, jednocześnie opowiadając ciekawe historie o budownictwie, sztuce, zabytkach i krajobrazie. Obraz szkoła otrzymała w 1977 roku w podziękowaniu za udział w zbiórce pieniędzy na Centrum Zdrowia Dziecka.

Uwaga! Czasopismo „AURA” ogłosiło konkurs pt. „Słowem, piórkiem i węglem” na artykuły ukazujące piękno polskiego krajobrazu kulturowego. Regulamin w bibliotece szkolnej. Termin do 30 stycznia 2008r.