CIEKAWA LEKCJA MUZEALNA

Dnia 11.04.08 klasy II b LO z p. D. Armatą oraz I a LO z p. D. Matyśkiewicz uczestniczyły w lekcji muzealnej „Pieśni i ballady Bułata Okudżawy”. Program o charakterze muzyczno-wspomnieniowym został przygotowany przez p. Adama Tomaszewskiego z Głuchołaz z okazji 10 rocznicy śmierci Bułata Okudżawy. Pieśni i ballady wykonywane były w języku polskim i rosyjskim przy akompaniamencie gitary. Młodzież, nie znająca twórczości Okudżawy z zainteresowaniem słuchała jego utworów przeplatanych komentarzami pana Adama. Po koncercie były pytania i bisy. Jak stwierdziła p. D. Armata „ziarno zostało rzucone”.
Na zdjęciach: Pan Adam Tomaszewski w trakcie koncertu i młodzież wsłuchana w piękne ballady.

tekst i foto Irena Szczepankiewicz