„Brzechwa dzieciom”

Jan Brzechwa łączy pokolenia. Przekonałam się o tym przy okazji przygotowań do VII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W dniach 4 i 5 czerwca w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie ZSP Nr 1 w Kłodzku czytali bajki w Przedszkolu Nr 4 i Zespole Przedszkolno Żłobkowym Nr 2. Do dzieci uczniowie zabrali swoje ulubione książki w tym „100 bajek” Jana Brzechwy. Tak jak kiedyś ich dziadkowie, rodzice i oni sami ulegli magii bohaterów Brzechwy tak dzisiejsze przedszkolaki zachwyciły się Kaczką Dziwaczką, Kokoszką Smakoszką, Żabą. Do ZPŻ Nr 2 z Panią Moniką Kmiećkowiak udali się Natalia Mulka, Adriana Stępień i Bartłomiej Syneszyn z LO. Przedszkolaki potem wykonały ilustracje do przeczytanych tekstów. Rysunki prezentowane są obecnie w gablotach szkolnych. W Przedszkolu Nr 4 w grupie integracyjnej czytały wytypowane przez Panią Kamilę Szot uczennice klasy II TB Monika Gajewska, Luiza Plechoć i Paulina Tomaszewska. Dwie z nich wcześniej też uczęszczały do tego przedszkola.

Tekst: Jolanta Dąbrowska