KLUB WOLONTARIUSZA PRZY BIBLIOTECE ZSP NR 1 W KŁODZKU.

W Światowym Dniu Wolontariatu 5 grudnia 2008 roku zaproponowałam, aby przy bibliotece szkolnej powstał Klub Wolontariusza. Wolontariusze, którzy już wykazali się działalnością na rzecz innych zostali zarejestrowani w bibliotece. Do tej pory działali oni niezależnie od siebie nie znając się. Mało kto wiedział o ich pracy. Organizując Klub Wolontariusza chciałam, aby poznali się wzajemnie, aby mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i jednocześnie dali innym wzór do naśladowania. Wolontariat to coś więcej niż sposób na spędzenie wolnego czasu – daje możność niesienia pomocy potrzebującym, uczy wrażliwości, odpowiedzialności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To wszystko przyda się w dalszym życiu każdemu młodemu człowiekowi. Do tej pory wolontariusze organizowali kwesty na rzecz różnych fundacji, czytali przedszkolakom, pomagali w Świetlicy Środowiskowej dla Dzieci, odwiedzali Dom Małego Dziecka.

Jako pierwsi na liście znaleźli się:

Zuzanna Chrustek 2a LO
Nina Maślanka 2a LO