Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość


Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów


27 marca 2015 r. Dzień Otwarty ZSP nr 1, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia  naszej szkoły!

WIZYTA WE WROCŁAWSKIM TEATRZE LALEK


     26 września 2008 r. uczniowie klas pierwszych i trzecich liceum i technikum ZSP nr 1, pod opieką dwóch polonistek, pani Małgorzaty Miciak i pani Hanny Kulik, mieli okazję obejrzeć we Wrocławskim Teatrze Lalek spektakl pt. Mozart listy pisze, będący błyskotliwą komedią muzyczną dla dzieci i dorosłych.
Mozart listy pisze to niezwykłe wydarzenie muzyczno – teatralne; nawiązująca do tradycji teatru papierowego z XIX wieku opowieść o geniuszu, którego nie omijają problemy i rozterki zwykłego śmiertelnika. Spektakl bogaty był w muzykę – utwory Mozarta zagrane na żywo w jazzowej aranżacji, które również posłużyły za tło dla świetnie zaśpiewanych tekstów inspirowanych tekstami Wolfganga Amadeusza.
Wszyscy uczniowie po raz pierwszy zagościli w Teatrze Lalek we Wrocławiu i mieli szansę zapoznać się z tym rodzajem teatru, który zwykle , okazuje się, że niesłusznie, kojarzony jest z przedstawieniami skierowanymi do najmłodszej publiczności. Na uczestnikach wycieczki wrażenie zrobił również gmach teatru, przepiękne wnętrza oraz wystawa lalek.

Małgorzata Miciak