Nabór 2018/2019
  Oferta edukacyjna Regulamin rekrutacji Podanie o przyjęcie Dokumenty do druku

WIZYTA WE WROCŁAWSKIM TEATRZE LALEK

26 września 2008 r. uczniowie klas pierwszych i trzecich liceum i technikum ZSP nr 1, pod opieką dwóch polonistek, pani Małgorzaty Miciak i pani Hanny Kulik, mieli okazję obejrzeć we Wrocławskim Teatrze Lalek spektakl pt. Mozart listy pisze, będący błyskotliwą komedią muzyczną dla dzieci i dorosłych.
Mozart listy pisze to niezwykłe wydarzenie muzyczno – teatralne; nawiązująca do tradycji teatru papierowego z XIX wieku opowieść o geniuszu, którego nie omijają problemy i rozterki zwykłego śmiertelnika. Spektakl bogaty był w muzykę – utwory Mozarta zagrane na żywo w jazzowej aranżacji, które również posłużyły za tło dla świetnie zaśpiewanych tekstów inspirowanych tekstami Wolfganga Amadeusza.
Wszyscy uczniowie po raz pierwszy zagościli w Teatrze Lalek we Wrocławiu i mieli szansę zapoznać się z tym rodzajem teatru, który zwykle , okazuje się, że niesłusznie, kojarzony jest z przedstawieniami skierowanymi do najmłodszej publiczności. Na uczestnikach wycieczki wrażenie zrobił również gmach teatru, przepiękne wnętrza oraz wystawa lalek.

Małgorzata Miciak