27-30 października 2008

Byliśmy w Limanowej i Tymbarku!!!

Miłą dla młodzieży naszej szkoły niespodzianką okazał się 4-dniowy (27-30 października 2008) wyjazd na warsztaty artystyczne zorganizowane w ramach współpracy powiatów: limanowskiego, sławieńskiego i kłodzkiego. Sześć uczennic (Ia LO): Sylwia K., Natalia D., Jowita K., Karolina K., Karolina A., Jola H., oraz uczeń Amadeusz P. (IIa LO), wraz z opiekunem P. Sylwią L. wyjechali do Limanowej i Tymbarku (woj. małopolskie). Wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie (przyjechali znad morza wraz z P. Dyrektor Agnieszką M.), Liceum Ogólnokształcącego ze Sławna oraz Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku (z opiekunem P. Józefem B.), wspólnie śpiewaliśmy piosenki góralskie i szanty, odbyły się zajęcia ze „Strzelcem”- organizacją społeczno-wychowawczą, gdzie formą zajęć są elementy przysposobienia wojskowego. Strzelaliśmy także na strzelnicy z broni pneumatycznej (krótkiej i długiej). Pieszo dotarliśmy na Miejską Górę w Limanowej, gdzie spod olbrzymiego krzyża rozciągały się piękne widoki. Zwiedziliśmy także Bazylikę Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej wraz z kolekcją Madonny z całego świata. Uczestniczyliśmy gościnnie w sesji Rady Powiatu w Limanowej, na którą przybył także Starosta Kłodzki Pan Krzysztof Baldy.

Jak było? Limanowska i tymbarska gościnność, atrakcje, piękne widoki, góry i słońce, to wszystko na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Staroście Limanowskiemu, Staroście Kłodzkiemu i Dyrektorowi Szkoły za możliwość spędzenia czasu w powiecie limanowskim.

Sylwia Legieć (opiekun Samorządu Szkolnego)