Wyniki konkursu o Zbigniewie Herbercie ogłoszone!

20 listopada 2008 roku w Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyła się uroczysta Gala kończąca obchody Roku Zbigniewa Herberta, w trakcie której zostali nagrodzeni m.in. laureaci konkursu o życiu i twórczości Z. Herberta. Na uroczystość została zaproszona uczennica klasy IIIa LO Ewelina Owsiana – zdobywczyni III miejsca  wraz z opiekunem, nauczycielką języka polskiego, panią Małgorzatą Miciak.

Organizatorem konkursu, który odbył się 30 października, a dotyczył postaci współczesnego poety była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku. Galę uświetniła obecność Burmistrza Miasta Kłodzka pana Bogusława Szpytmy, który zaprezentował wykład: Przedmiot – Człowiek w twórczości Zbigniewa Herberta. Zaproszeni obejrzeli też montaż słowno – muzyczny oraz wystawę: Rok Zbigniewa Herberta w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku.