28 listopada 2008r.

Spotkanie z księdzem biskupem Adamem Bałabuchem

28 listopada 2008r. mury naszej szkoły odwiedził dostojny gość Jego Ekscelencja ks. biskup Adam Bałabuch. W auli szkolnej, która dawniej była kaplicą, spotkał się z pracownikami ZSP nr 1 i przedstawicielami uczniów. W imieniu pracowników szkoły ks. biskupa przywitał dyrektor p. Zbigniew Armata, następnie uczniowie wręczyli Jego Ekscelencji piękny bukiet kwiatów. Krótkie przemówienie wygłosiła zastępca przewodniczącego szkoły Natalia Mulka. Ksiądz biskup w słowach skierowanych do wszystkich zgromadzonych podziękował za trud włożony w edukację młodzieży i podkreślił, jak ważne w zawodzie nauczyciela jest powołanie. Jego Ekscelencja interesował się również historią i bazą edukacyjną szkoły. Na zakończenie spotkania ksiądz biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa i rozdał pamiątkowe obrazki.