Międzynarodowy Festiwal Teatralny ZDERZENIE

W dniach od 22 do 26 listopada trwał w Kłodzkim Ośrodku Kultury XVI Międzynarodowy Festiwal Teatralny ZDERZENIE. W tym roku również uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Miciak i Hanną Kulik, mieli okazję zobaczyć kilka spektakli. Teatrem udało się zainteresować uczniów klasy III aLO, IIIc LO, IIIbLP, II bLP i IcTB.

Największym powodzeniem cieszył się rozpoczynający festiwal spektakl pt: Brzydal w wykonaniu Teatru im. S. Jaracza z Łodzi oraz Kolega Mela Gibsona w wykonaniu Teatru Korez z Katowic. Poza tymi dwiema sztukami uczniowie obejrzeli też Intercity ( Teatr Polski z Bielska – Białej) i Hamleta – monodram w wykonaniu aktora z Armenii.

Tego typu przedsięwzięcie jak festiwal ZDERZENIE daje możliwość obejrzenia w krótkim czasie wielu wartościowych spektakli, na które w innych okolicznościach trzeba byłoby wybrać się specjalnie do większego miasta. Młodzież nie ukrywała zadowolenia z uczestnictwa w festiwalu, a obejrzane sztuki zainteresowały tematyką i formą.

Małgorzata Miciak