Nasze lekcje w Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

Na przełomie września i października trzy klasy drugie technikum budowlanego uczestniczyły w lekcjach muzealnych: „Kłodzko w średniowieczu”. Ta wystawa została poświęcona najstarszym dziejom Kłodzka. Prezentowane są tu unikatowe eksponaty pochodzące ze zbiorów własnych czy wypożyczone z innych muzeów. W mrocznej, średniowiecznej, odpowiednio dobranej plastycznie oprawie mogliśmy podziwiać dzieła sztuki (rzeźby sakralne i obrazy), dokumenty, elementy uzbrojenia i życia codziennego mieszczan kłodzkich. Mieliśmy okazję również zobaczyć zachowane do dziś średniowieczne obiekty i detale architektoniczne a także najstarsze panoramy miasta przedstawione w postaci wielkoformatowej fotografii. W ramach wystawy zwiedziliśmy też udostępnione niedawno podziemia muzeum. Ciekawie opowiadali i oprowadzali nas po wystawie pracownicy Działu Naukowo– Oświatowego: p. Joanna Jakubowicz i p. Krzysztof Miszkiewicz, potrafili niewątpliwie wzbudzić zainteresowanie wśród uczniów historią naszego miasta, za co serdecznie im dziękujemy! Zachęcamy pozostałych nauczycieli do odwiedzenia muzeum wraz z uczniami.

Uczniowie kl.: 2 a, b i c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.