TRASA PIERWSZEJ SOBOTNIEJ WYCIECZKI PIESZEJ POKONANA

I sobotnia wycieczka piesza z  zaplanowanego cyklu odbyła się dnia  3.X.2009 na trasie Szczytna – Polanica Zdrój. Trasa wiodła żółtym szlakiem obejmując wejście na Szczytnik (590 m n.p.m), na którym znajduje się piękny neogotycki zamek myśliwski Leśna Skała wzniesiony w latach 1832-1838. Budowla jest bardzo dobrze zachowana. Po obejrzeniu wspaniałych widoków ze Szczytnika ruszyliśmy w dalszą drogę , która wiodła poprzez las do „Piekiełka”. Tutaj zeszliśmy na zielony szlak, by zrobić postój nad malowniczo położonym kamieniołomem. Wędrówkę zakończyliśmy przy letnim torze saneczkowym, po czym udaliśmy się na dworzec PKP, aby pociągiem powrócić do Kłodzka. Pogoda była jak na zamówienie. Na szlaku mieliśmy okazję zobaczyć sarnę, kozy oraz różne psy i koty. Niestety nie dopisała frekwencja. Niech żałują ci, którzy nie byli, nie podziwiali uroków barwnej jesieni, zapachu lasu i pięknych widoków. Liczymy, że następnym razem będzie więcej chętnych. A kolejny rajd planujemy jeszcze w październiku. Szczegóły wkrótce.

Na zdjęciach : zamek  na Szczytniku i panorama z punktu widokowego.

Foto i tekst : Irena Szczepankiewicz