Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość


Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów


  Nabór 2018/2019  
  Oferta edukacyjna Regulamin rekrutacji Podanie o przyjęcie Dokumenty do druku  

DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY


Na dzień 12.X.09 r.(poniedziałek) kl. IV TB miała zaplanowaną pieszą wycieczkę w Góry Sowie. Poranek powitał nas nie zachęcającą pogodą. Było zimno i deszczowo. Pomimo wszystko wycieczka odbyła się , ponieważ nadjechał zamówiony bus. Opiekunami grupy byli: wych. p. Aneta Markowska i p. Irena Szczepankiewicz. Naszym celem było zdobycie „Kalenicy” (964 m n.p.m), skąd z wieży widokowej rozpościerają się przepiękne widoki. Dwa lata temu klasa zdobyła najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę (1015 m n.p.m). Tym razem marsz rozpoczęliśmy w Jugowie od strony Pniaków. Na Bielawskiej Polanie zrobiliśmy odpoczynek pod zadaszeniem, ponieważ padał deszcz, który towarzyszył nam już do końca. Następnie doszliśmy do Zimnej Polany, skąd należało odbić na Kalenicę. Niestety trzeba było trasę uprościć i zrezygnować ze zdobycia szczytu, gdyż było to zbyt niebezpieczne. Doszliśmy więc na Przełęcz Jugowską, z której za kilkanaście minut odebrał nas bus. Młodzieży nie straszny był deszcz i błoto. Najważniejsze, że dopisywały humory. Całą grupę skutecznie rozbawiał Arek P. Tuż przed odjazdem przestał padać deszcz, a kierowca chcąc nam wynagrodzić ograniczone możliwości widokowe zwiózł nas do Kłodzka bocznymi drogami (przez Wolibórz i Dzikowiec) skąd można było podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, z całą gamą jesiennych barw. Natomiast Kalenica  została do powtórki, przy bardziej sprzyjającej pogodzie.

 

tekst: Irena Szczepankiewicz

foto:  Aneta Markowska