BARDO NIE ODSŁONIŁO WSZYSTKICH TAJEMNIC

Bardo, o niezwykłej historii, pamiętające jeszcze czasy Bolesława Chrobrego, mieliśmy okazję zwiedzać na II sobotniej wycieczce w dniu 24.X.2009 r. Głównym celem było pokonanie Drogi Kalwaryjskiej wiodącej do Kaplicy Górskiej, wybudowanej na szczycie Kalwarii (582 m n.p.m), w miejscu objawienia się Matki Boskiej. Po drodze zwiedzaliśmy ruiny średniowiecznego zamku z przełomu XIV/XV. Następnie dotarliśmy do potężnego białego krzyża znajdującego się nad urwiskiem skalnym, skąd można podziwiać piękne widoki. Niestety bardzo gęsta mgła nam to uniemożliwiła. Po zdobyciu Kaplicy Górskiej schodziliśmy inną trasą, zatrzymując się w „Studzience Maryi”’ gdzie znajduje się źródełko. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie barokowego Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i Muzeum Sztuki Sakralnej.
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z historią tego niezwykłego miasta.

tekst: Irena Szczepankiewicz