Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość


Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów


  Nabór 2018/2019  
  Oferta edukacyjna Regulamin rekrutacji Podanie o przyjęcie Dokumenty do druku  

W DUSZNIKACH BYŁO CO PODZIWIAĆ


III sobotnia wycieczka do Dusznik Zdroju w dniu 21.XI.09 była bardzo urozmaicona. Podróż na wniosek uczestników odbyła się pociągiem. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie rynku z zabytkową zabudową i barokową figurą wotywną przedstawiającą Madonnę z Dzieciątkiem oraz św. Floriana i Sebastiana. Następnie udaliśmy się na zbocze Ptasiej Góry, gdzie znajduje się schronisko „Pod Muflonem’, skąd roztaczają się piękne widoki. Tym razem na słonecznej trasie mieliśmy sympatyczne spotkanie z koniem.
Kolejnym punktem wycieczki był park zdrojowy z pijalnią, pomnikami i Dworkiem Chopina. Następnie zwiedzaliśmy kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, w którym na uwagę zasługuje bogato zdobiona ambona w kształcie wieloryba. Ostatnim punktem programu była zabytkowa papiernia, po czym powróciliśmy autobusem do Kłodzka.
 

Foto i tekst : Irena Szczepankiewicz