TURNIEJ BUDOWLANY

„ZŁOTA KIELNIA”

EDYCJA XL

ELIMINACJE OKRĘGOWE

W dniu 5.03.2011r. w Kędzierzynie –Koźlu odbyły się eliminacje okręgowe /szkoły z województwa dolnośląskiego i opolskiego/

Jest to jedyny w kraju konkurs umiejętnościowy przeznaczony dla Zasadniczych Szkół Zawodowych.   Do eliminacji okręgowych  w 6 okręgach Polski przystąpiło  363 uczniów w zawodach:

-murarz    106 osób

–malarz-tapeciarz   76 osób

-monter instalacji  i urządzeń sanitarnych   76 osób

–posadzkarz    53 osoby

-stolarz   52  osoby

To z tej grupy wyłoniono ogólnopolskich finalistów-po sześciu w każdym zawodzie. Eliminacje okręgowe przebiegały w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Eliminacje teoretyczne-pisemne polegały na  zakreśleniu jednej z czterech odpowiedzi z 50 zadań testowych z wiedzy zawodowej i 20 zadań z podstaw przedsiębiorczości. Maksymalna ilość punktów za udzielenie prawidłowych odpowiedzi mogła wynieść 70.Czas przeznaczony na udzielenie odpowiedzi wynosił 120 minut.  Eliminacje praktyczne polegały na opisaniu zadania problemowego tj. procesu technologicznego za które można  było otrzymać maksymalnie 30 punktów. Czas przeznaczony na udzielenie odpowiedzi 30 minut. W wyniku dokonania sumowania uzyskanych przez uczestnika punktów mógł on uzyskać maksymalnie 70+ 30 =100 punktów.

W zawodzie malarz-tapeciarz naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

1.KERTESZ  SEBASTIAN               zajął  9 miejsce   uzyskał  75  punktów

2.EMERLE MICHAŁ                     zajął  22 miejsce  uzyskał  69  punktów

3.ŁYSONIEWSKA KAROLINA     zajęła 70 miejsce  uzyskała  47 punktów

Warto docenić tych uczniów, że na etapie szkoły zawodowej podjęli się rywalizacji  i wysiłku wykraczającego poza ramy programów szkolnych, mieli ambicje  i chcieli być w śród najlepszych.

Zdjęcia i foto:  ELŻBIETA GRADOWSKA

Opiekun uczestników Turnieju