2011.05.26. Tynk Japoński
POKAZ
WYKONANIA TYNKU JAPOŃSKIEGO
W dniu 26.05.2011 roku odbył się pokaz wykonania tynku japońskiego-płynnej tapety przez przedstawiciela firmy P.H.U.”PIĘKNE ŚCIANY”- Pawła Króla.
W pokazie uczestniczyli uczniowie klasy I b ZSZ o specjalności technolog robót wykończeniowych.
Tynk bawełniany zwany także jako tynk japoński pochodzi z Japonii. Wymyślono go 300 lat temu. U nas w Polsce jest jeszcze nadal mało znany. Podstawowym składnikiem tynku jest bawełna, celuloza, mika, brokaty, kleje roślinne. Tynk japoński jest czysto ekologicznym produktem po zmieszaniu z wodą gotowym do nakładania. Charakteryzuje się niebywałym pięknem i cechami, które nie posiadają farby czy tynki. Jest łatwy w układaniu, nie przyciąga kurzu, łatwy w naprawie i przy ściąganiu. Stanowi eleganckie i ekskluzywne wykończenie naszych wnętrz. Zalety tynku japońskiego to: regulacja wilgotności, wygłuszenie, docieplenie, wyrównanie rys i pęknięć ścian, powierzchnia bez spoin. Tynk nakłada się pacą plastikową lub pistoletem.
Pokaz rozbudził wyobraźnię artystyczną w sposobie dekorowania ścian i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

Tekst i foto: E. Gradowska

Nowy obraz (1) Nowy obraz (2) Nowy obraz (3) Nowy obraz (4) Nowy obraz (5)
Nowy obraz (6) Nowy obraz (7) Nowy obraz (8) Nowy obraz