Adaptacja pomieszczeń w budynku B.

Trwa remont trzech pomieszczeń w budynku B naszej szkoły. Pomieszczenia te po remoncie, będą przeznaczone na pracownię dydaktyczną wraz z zapleczem socjalnym i magazynowym dla młodzieży.

Prace remontowe  wykonują uczniowie klasy I a i II a, specjalność technolog robót wykończeniowych  oraz  I a TB, specjalność technik budownictwa pod kierunkiem nauczyciela C. Kasprzak. W ramach zajęć praktycznych, realizując program nauczania  wykonują różne prace budowlane, których jakość nie jest gorsza od wykwalifikowanych robotników.

Umiejętności uczniów nabyte w klasie I pozwalają na wykonywanie  w klasie II różnych prac wymagających  jakości, trwałości, estetyki. Uczniowie wiedzą, że już od starożytności ukształtowało się przekonanie, że najlepsze rezultaty przy realizacji określonego zadania nie tylko praktycznego osiąga się wtedy, gdy przystępuje się  do niego w sposób dobrze zorganizowany. Dlatego uczeń najpierw planuje, organizuje, a następnie wykonuje.

tekst i foto mgr Cecylia Kasprzak

Uczniowie klasy I a TB – grupa zadaniowa nr  1  w czasie zajęć praktycznych (nauczyciel prowadzący  mgr  Cecylia Kasprzak). Obecność kierunków budowlanych w naszej szkole, to estetyka obiektów szkolnych i wnętrz poszczególnych pomieszczeń.
Uczniowie klas zawodowych i technikum niczym grupy remontowo- budowlane, realizując program nauczania, wykonują różne prace remontowe.

Nad realizacją wszystkich prac remontowych czuwa zastępca dyrektora Pan Jacek Szczepański

zdjecia 245.jpg (1375275 B)

Magazynek podręczny. Nad porządkiem czuwa dyżurny grupy zadaniowej.

zdjecia 248.jpg (1350780 B) zdjecia 249.jpg (191596 B)

Uczeń klasy Ia TB grupy zadaniowej pierwszej Krystian Piekarczyk i Rafał Bulanda podczas osadzania aluminiowej listwy narożnej .

zdjecia 247.jpg (1382475 B)

Uczniowie kl. Ia TB Michał Plewniak, Adrian Śliz, Kamil Zaleski wykonują przedmiar robót aby na ich podstawie obliczyć potrzebną ilość materiału.

zdjecia 250.jpg (200564 B)

Rafał Bulanda uczeń kl. Ia TB uzupełnia ubytki w tynku.

zdjecia 251.jpg (1619345 B)

Dawid Niedziałkowski  uczeń klasy I a osadza listwę narożną w ościeżach okiennych. Obok widać wcześniej usunięty zniszczony tynk z podłoża ścian.

zdjecia 252.jpg (1456624 B)

Szymon Pierzchała z klasy Ia TB osadza listwę narożną.

zdjecia 253.jpg (1568692 B)

Sebastian. Sabo uczeń kl. I a TB usuwa starą powłokę malarską z powierzchni ścian.

zdjecia 254.jpg (183758 B)

Marcin Dżendżera uczeń klasy I a TB podczas mycia narzędzi po zakończeniu prac.

zdjecia 255.jpg (198035 B)

Bartek Łukasik uczeń klasy I a TB przygotowuje podłoże pod wylewkę betonową.

zdjecia 257.jpg (1590876 B)

Zadowolony Adrian Śliz uczeń kl. Ia TB po zakończeniu prac porządkowych.