P3030001.JPG (101056 B)P3030002.JPG (103660 B)Zamęt w naszej szkole

Dnia 28 lutego 2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku odbyło się spotkanie z  panem Piotrem S. Załuskim – reżyserem, dziennikarzem i autorem książki o czasach i życiu A. Mickiewicza pt. Zamęt. W spotkaniu uczestniczyły klasy 2a LO, 2b TL, 2c TO, 2a TB i 3b TB. Organizatorem przedsięwzięcia była pani Małgorzata Miciak wraz z uczniami klasy 2a LO.

W czasie wykładu dowiedzieliśmy się, że nasz gość, będąc w ostatniej klasie liceum im. A. Mickiewicza zafascynował się twórczością i życiem patrona swojej szkoły. Później, przez większość życia dążył do tego, by poznać jego prawdziwą twarz.

Podczas spotkania zobaczyliśmy prezentację dotyczącą wieszcza, zawierającą nie tylko informacje podawane w źródłach historycznych, lecz także o jego życiu prywatnym i towarzyskim, m.in. o jego stosunku do kobiet i licznych romansach. Zaskoczeniem była dla nas informacja, że żeńskie imię Grażyna zawdzięczamy właśnie Mickiewiczowi.

Wbrew obawom gościa młodzież z ciekawością słuchała wykładu i czynnie uczestniczyła w dyskusji, po której miała okazję zakupić książkę wraz z dedykacją.

Pan Piotr S. Załuski zapewnił nas, że jego poszukiwania nie dobiegły jeszcze końca. Wciąż pragnie odkrywać poetę na nowo.