Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość


Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów


27 marca 2015 r. Dzień Otwarty ZSP nr 1, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia  naszej szkoły!

„Kultura Bezpieczeństwa”

OGÓLNOPOLSKI  PROGRAM  EDUKACYJNY

PAŃSTWOWEJ  INSPEKCJI  PRACY

Będzie realizowany w naszej szkole

W dniu 22 maja 2012 roku w Okręgowym Inspektoracie Pracy we Wrocławiu odbyło się szkolenie dla nauczycieli w związku z realizowanym przez PIP programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”.

Celem programu jest przekazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych takiej wiedzy o bezpieczeństwie pracy, która kształtować będzie wśród uczniów podstawy bezpiecznych i   prozdrowotnych zachowań, aby młody człowiek, podejmujący pierwszą pracę miał świadomość o zagrożeniach zawodowych i uniknął wypadku w wyniku, którego mogłoby dojść do utraty życia lub zdrowia.

Otrzymane profesjonalne pakiety edukacyjne w czasie szkolenia ułatwią realizację programu ”Kultura Bezpieczeństwa” na zajęciach dydaktycznych z proponowanej tematyki. Zagadnienia obejmują między innymi tematykę dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy.

W szkoleniu uczestniczyły nauczycielki przedmiotów zawodowych teoretycznych mgr inż. Jolanta Borewicz oraz przedmiotów zawodowych praktycznych mgr Cecylia  Kasprzak, które będą realizować program „ Kultura Bezpieczeństwa” na zajęciach dydaktycznych.

 

Szczegółowe informacje nt. programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” na stronie internetowej:

www.wroclaw.oip.pl

 

tekst: Cecylia Kasprzak