„Kultura Bezpieczeństwa”

OGÓLNOPOLSKI  PROGRAM  EDUKACYJNY

PAŃSTWOWEJ  INSPEKCJI  PRACY

Będzie realizowany w naszej szkole

W dniu 22 maja 2012 roku w Okręgowym Inspektoracie Pracy we Wrocławiu odbyło się szkolenie dla nauczycieli w związku z realizowanym przez PIP programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”.

Celem programu jest przekazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych takiej wiedzy o bezpieczeństwie pracy, która kształtować będzie wśród uczniów podstawy bezpiecznych i   prozdrowotnych zachowań, aby młody człowiek, podejmujący pierwszą pracę miał świadomość o zagrożeniach zawodowych i uniknął wypadku w wyniku, którego mogłoby dojść do utraty życia lub zdrowia.

Otrzymane profesjonalne pakiety edukacyjne w czasie szkolenia ułatwią realizację programu ”Kultura Bezpieczeństwa” na zajęciach dydaktycznych z proponowanej tematyki. Zagadnienia obejmują między innymi tematykę dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy.

W szkoleniu uczestniczyły nauczycielki przedmiotów zawodowych teoretycznych mgr inż. Jolanta Borewicz oraz przedmiotów zawodowych praktycznych mgr Cecylia  Kasprzak, które będą realizować program „ Kultura Bezpieczeństwa” na zajęciach dydaktycznych.

Szczegółowe informacje nt. programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” na stronie internetowej:

www.wroclaw.oip.pl

tekst: Cecylia Kasprzak