Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość


Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów


27 marca 2015 r. Dzień Otwarty ZSP nr 1, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia  naszej szkoły!

Nabór 2015/2016

 

Regulamin rekrutacji


Kierunki kształcenia


Podanie do szkoły


Dokumenty do druku


Materiały promocyjne


Formularz kontaktowyDokumenty szkoły

 

Kontakty


Plan lekcji


Wychowawcy klas


Statut


Punkty za zachowanie


Agendy szkoły

 

Pedagog szkolny


Internat


Świetlica


Zajęcia praktyczne


Wolontariat


Egzamin zawodowy


Historia szkoły


Samorząd Uczniowski 


Projekt MKZ

 

 


BIP


DOSKONALENIE NAUCZYCIELI


Szkolny System Bezpieczeństwa


Organizacja wycieczek szkolnych


Zdjęcia szkoły


Nasi partnerzy

 
Przydatne

  StatystykiZobacz także archiwum:

Strona główna | 2014/2015 | 2013/2014 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | kroniki


Archiwum rok szkolny 2012/2013.


                           

Wolontariuszki z Chin, Brazylii oraz Indonezji

Od dnia 14.01 do 18.01 w naszej szkole przebywały 3 wolontariuszki z Chin, Brazylii oraz Indonezji. Przyjechały tu w celu zaprezentowania swoich krajów, kultury, zwyczajów jak i przedstawienia samych siebie. Przybliżyły założenia programu AIESEC, dzięki któremu miały możliwość przybycia do naszej szkoły.

W ciągu tygodnia odbyliśmy wiele indywidualnych spotkań z wolontariuszkami, które były prowadzone wyłącznie w j. angielskim, dzięki czemu doskonaliliśmy ten język. Nasi przyjaciele zwiedzili Kłodzko oraz jego okolice, uczyli się o naszych zwyczajach oraz poznawali historię

Projekt ten umożliwił nam zawarcie nowych znajomości, dzięki którym mogliśmy w przyjemny sposób się dokształcać z j. Angielskiego, ale jak i poszerzać naszą wiedzę o innych krajach. Dzięki temu projektowi staliśmy się bardziej otwarci i z większą przyjemnością porozumiewamy się w obcym języku.

Elżbieta Borkowska, Klaudia Duchnowska


                                Zgodnie z   BHP  

                     Podczas wykonywania zadań praktycznych w czasie zajęć uczniowie mogą być narażeni na działanie czynników szkodliwych, niebezpiecznych i uciążliwych np. podczas przygotowywania zaprawy tynkarskiej.

                     Dlatego aby uniknąć szkodliwego działania niektórych czynników, które działają szkodliwie na wzrok, drogi oddechowe, uczniowie zawsze stosują środki ochrony indywidualnej jak maseczki, okulary, rękawice. Środki ochrony indywidualnej są przeznaczone do osobistego użytku dlatego też każdy uczeń zaopatrzył się w nie indywidualnie.alnie.

Ponadto stosują dermatologiczne środki ochrony indywidualnej  jak kremy, pasty, które osłaniają skórę przed narażeniem na działanie pyłu.

 

Uczniowie klasy II a ZSZ grupa zadaniowa pierwsza. Przygotowanie zaprawy tynkarskiej

Tekst i foto mgr Cecylia Kasprzak


                     Zajęcia pozalekcyjne z zajęć praktycznych

             Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Jest to dla nich możliwość uzupełnienia  zaległości spowodowanych absencją. To również  dla uczniów możliwość pokonania trudności w rozwiązywaniu  indywidualnie problemów techniczno-praktycznych.

                                   tekst i foto nauczyciel prowadzący mgr Cecylia Kasprzak


Uczniowie remontują korytarz  szkoły w ramach zajęć praktycznych.

              Rozpoczęły się prace remontowe korytarza w  przyziemiu budynku „A” naszej szkoły, które polegają na usunięciu spękanego tynku i doprowadzeniu znaną metodą technologiczną do stanu, który podniesie estetykę powierzchni ścian.

            Budynek szkoły to stare budownictwo i wymaga nieustannych zabiegów budowlanych, które większości są w stanie wykonać uczniowie klas o profilu budowlanym np. technolog robót wykończeniowych w budownictwie.

Uczniowie w styczniu br. rozpoczęli prace remontowe w nieczynnym obecnie sklepiku szkolnym zlokalizowanym w części świetlicy szkolnej.

Uczniowie z grupy zadaniowej nr 1 klasa II a ZSZ technolog robót wykończeniowych w budownictwie.

Tekst i foto mgr Cecylia Kasprzak


                   Dawna Harcówka obecnie siedziba Powiatowego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

                 W dniu 14 stycznia 2013 roku odbyło się spotkanie z Przewodniczącą Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z nauczycielami przedmiotów zawodowych praktycznych i uczniami klas zawodowych.

                     Spotkanie odbyło się w niezwykle serdecznej atmosferze. Nauczyciele wraz z uczniami uczestniczącymi w spotkaniu usłyszeli niezliczoną ilość miłych słów w tym dniu.

Pani Halina Poźniak przewodnicząca Stowarzyszenia w serdeczny sposób podziękowała uczniom za włożony trud podczas remontu siedziby, który był konieczny, nauczycielom za nadzór nad wykonywaniem prac budowlanych przez uczniów.

                    Uczniowie byli bardzo  dumni, że prace które wykonali  zostały pozytywnie odebrane.

Spotkanie  14 stycznia.  Delegowani uczniowie z klasy Ia, IIa,

Tekst i foto mgr Cecylia Kasprzak

R E M O N T  dawnej Harcówki

                            obecnie siedziby

                            Powiatowego Stowarzyszenia na Rzecz Osób

                            Niepełnosprawnych dobiegł końca.

           Przez parę tygodni trwał remont siedziby Stowarzyszenia. Prace obejmowały, odgrzybianie, tynkowanie, malowanie, ułożenie terakoty. Całość remontu wykonała młodzież Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalności : technolog robót wykończeniowych w budownictwie i murarz- tynkarz  pod kierunkiem nauczycieli Cecylii Kasprzak, Marka Opiłki i Bogusława Sroki przy współpracy z  konserwatorem p. Zdzisławem Zdyb.

                                                                         Tekst i foto mgr Cecylia Kasprzak


                Sala dydaktyczna w budynku

                                  „B”

     naszej szkoły  dla uczniów o specjalności budowlanej

                                  Po remoncie trzech pomieszczeń w przyziemiu budynku „B” szkoły, młodzież ZSZ pozyskała salę dydaktyczną wraz z aneksem socjalnym oraz szatnię. Warunki,

jakie mają uczniowie teraz do nauki, można tylko pozazdrościć.

                                 Remont wykonali sami w ramach zajęć praktycznych  w 2010 roku. Bardzo są zadowoleni i dumni, że własnymi siłami doprowadzili wnętrze do idealnego, estetycznego a przede wszystkim przyjaznego dla ucznia miejsca. Mogą w super warunkach uczyć się zawodu, mają kącik na spożycie śniadania i szatnię na przebranie się w odzież roboczą i ochronną.

                                 W tej sali odbywają się zajęcia pozalekcyjne, często też przebywają po zajęciach lekcyjnych w oczekiwaniu na autobus czy pociąg do  domu.

                                                      Tekst i foto: mgr Cecylia Kasprzak


                    WIECZÓR   KOLĘD

                             w naszej szkole

                  To już nasza  coroczna tradycja. Dnia 18 grudnia 2012 r. przeżyliśmy, baśniowy wieczór kolęd, w świątecznej atmosferze, przy choince i stole z opłatkiem, przy blasku świec w towarzystwie Grona Pedagogicznego.

                   Wspólnie  z Gronem Pedagogicznym odśpiewaliśmy piękne tradycyjne kolędy „Lulaj że Jezuniu”,”Cicha noc”, Dzisiaj w Betlejem”,  które rozbrzmiewały na całą szkołę. Zapach wanilii, cynamonu i pomarańczy powiewał po całej sali. Nasz utalentowany muzycznie kolega Maciej Decker zaprezentował własną interpretację kolędy na gitarze basowej.

                   Dziękujemy za przybycie dyrektorowi Panu Jackowi Szczepańskiemu oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.zkoły.

 

Organizatorami WIECZORU KOLĘD byli uczniowie z klasyII a ZSZ  Jakub Jurak, Marek Zygmunt, Wojciech Galik, Maciej Decker, Daniel Kosior, Mikołaj Smogor, Mateusz Staniewicz, Krzysztof Marszołek, Łukasz Sochacki i Pani mgr Beata Jakimiec nasza wychowawczyni bez pomocy, której nie mogło się obejść.

                                                 foto.  nauczyciel mgr Cecylia Kasprzaksprzak

                                                 tekst : Marek Zygmunt uczeń z kl. II a ZSZ a ZSZ


Justyna Chwastek

MŁODA AUTORKA

Dnia 12.XII.2012r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku odbyło się 82.Spotkanie z Twórcą. Tym razem było to spotkanie szczególne, gdyż bohaterką była 16 letnia uczennica kl. Ia LO naszej szkoły Justyna Chwastek. Spotkanie było bardzo interesujące. Justyna samodzielnie wydała książkę „Sekretna Dusza”, będąc jeszcze w III kl. Gimnazjum. Obecnie pracuje nad kolejnymi częściami Serii Anioły, a także ma pomysł na inne książki. Po spotkaniu można było nabyć książki z dedykacją autorki. Jeden egzemplarz zakupiono do biblioteki szkolnej. Nauczyciele uczestniczący w spotkaniu zaproponowali, żeby zorganizować spotkanie Justyny również w naszej szkole.

Książkę wraz z dedykacją można nabyć u samej autorki.

tekst: Marcin Maziakowski- kl.Ib TB

"Sekretna Dusza" (fragment)

16 letnia Grace po tragicznym wydarzeniu, które na zawsze odmieni jej życie postanawia zamieszkać wraz ze swą ciotką Brendą, w Melbourne ,w mieście słonecznej Australii. Tam będzie próbowała ponownie zacząć normalne życie, choć już nie takie samo. Nie będzie to takie proste, jakby mogła...

 Więcej...

 


17 GRUDNIA- DZIEŃ PATRONA

Dodano: 14.12.2012 

 

17 GRUDNIA- DZIEŃ PATRONA

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO OBEJRZENIA WYSTAWY

POŚWIĘCONEJ PATRONOWI NASZEJ SZKOŁY

PROF. WACŁAWOWI ŻENCZYKOWSKIEMU

W 35. ROCZNICĘ NADANIA SZKOLE JEGO IMIENIA

tekst i foto: Irena Szczepankiewicz

 
 

PODTRZYMYWANIE TRADYCJI

Dodano: 13.12.2012 

 

PODTRZYMYWANIE TRADYCJI

Biblioteka szkolna nie pozwala zapominać o staropolskich tradycjach. Dnia 30.XI.12 urządziła młodzieży andrzejkowe wróżby. Głównie dziewczęta, ale też i chłopcy byli ciekawi co ich czeka w kolejnym roku. Klasie IIIc TO błyskawicznie zleciała lekcja biblioteczna z wróżbami i układaniem butów do drzwi auli, w celu wyłonienia tej z panien, która najszybciej wyjdzie za mąż. Poprzedniego wieczoru również młodzież z internatu szkolnego brała udział w andrzejkowych wróżbach. Natomiast dnia 6.XII.12 na czytelników czekały w bibliotece słodkie Mikołajki.

DSCF8045.JPG (177203 B) DSCF8046.JPG (262400 B) DSCF8047.JPG (201271 B) DSCF8052.JPG (178053 B)

tekst i foto: Irena Szczepankiewicz

 
 

Pomnę, pomnę.

Dodano: 05.12.2012 

 

Zobacz więcej...


Jeden dzień z życia studenta.

Dodano: 05.12.2012 

2011-12-05 Wrocław
Wrocław
Politechnika Wrocławska
Zajęcia praktyczne w wyspecjalizowanym ośrodku akademickim - ćwiczenia, warsztaty, zajęcia laboratoryjne.

Jeden dzień z życia studenta.

 

Zobacz więcej...


 

Listopad 2012:

TYDZIEŃ POLSKI

Dodano: 12.11.2012 

W dniach 12 – 16 listopada obchodzimy w naszej Szkole TYDZIEŃ POLSKI.

Z tej okazji na wielu lekcjach realizowany będzie temat: 

„Z czego MY Polacy możemy być dumni”. Młodzież pozna więc osiągnięcia Polaków w dziedzinie: literatury, chemii, matematyki, biologii, fizyki, geografii i sportu.

Aby podkreślić charakter świętowania, uczniowie wraz z wychowawcami wykonują kotyliony lub kokardy narodowe, które będą noszone przez ten tydzień.

Ogłoszony został konkurs plastyczny dla klas: „PATRIOTYZM DZIŚ”.

Do końca tygodnia czekamy na Wasze prace. Technika i format dowolne!

Dla wyróżnionych klas przewidziane są nagrody!

 

Zespół Przedmiotów Humanistycznych

 

 

94. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dodano: 12.11.2012 

W dniu 11 listopada 2012r. z okazji 94. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w  Powiatowych i Miejskich Obchodach Święta Szkołę naszą reprezentował poczet sztandarowy z udziałem uczennic: Marty Opalińskiej (3b TL), Marceliny Tomaszewskiej (2b TL) oraz ucznia Dawida Kolonko (2b TL) pod opieką p. Doroty Armaty. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku. Oprawę muzyczną Mszy św. uświetnił Miejski Chór Mieszany „Lutnia”. Po zakończeniu Mszy św. Pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków odbyła się druga część uroczystości, w trakcie której złożono meldunek oficera 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, podniesiono flagę na maszt i odegrano hymn. Starosta Powiatu Kłodzkiego p. Maciej Awiżeń przywitał zgromadzonych gości oraz  poczty sztandarowe przedstawicieli wszystkich służb mundurowych, organizacji kombatanckich, harcerzy, placówek oświatowych i organizacji politycznych.

Po okolicznościowym przemówieniu p. Henryka Urbanowskiego, z-cy Burmistrza Miasta Kłodzka odbył się Apel Poległych, w czasie którego przywołane zostały zrywy narodowe Polaków od XIX w. poprzez I i II wojnę światową po wydarzenia z sierpnia 1980 roku. Kompania Reprezentacyjna salwą honorową oddała cześć tym, którzy na ołtarzu ojczyzny oddali wartość największą – własne życie. Uroczystość zakończyło złożenie przez przybyłe delegacje wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego oraz wykonanie kilku utworów patriotycznych przez Orkiestrę Dętą Stowarzyszenia Muzyków Ziemi Kłodzkiej.

Była to piękna lekcja historii.

DSC_0107.JPG (165929 B) DSC_0108.JPG (157978 B) DSC_0112.JPG (146663 B)

Dorota Armata

 

 

Październik 2012:

Zajęcia na strzelnicy

Dodano: 06.11.2012 

Zajęcia na strzelnicy

   W dniu 26 października 2012 r. odbyły się zajęcia na strzelnicy realizowane w ramach programu edukacji dla bezpieczeństwa.

Uczniowie z nowo utworzonych klas mundurowych z naszej szkoły mieli możliwość wyjazdu na strzelnicę sportową do Polanicy-Zdroju  pod czujną opieką Pana: Pawła Kowalczewskiego, Rafała Olechy, Krzysztofa Bal.

Instruktor Pan Wąsik zapoznał nas z zasadami panującymi na strzelnicy dotyczącymi bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz prawidłowego celowania.

Młodzież wykonywała strzelanie z broni kbks do tarcz z odległości 50 metrów w pozycji leżąc z podpórką.

Uczestnictwo w zajęciach strzelniczych było swoistą rywalizacją wśród młodzieży, która walczyła o zakwalifikowanie się do zawodów strzeleckich.

Klikaj na miniatury

SAM_5031.JPG (357929 B) SAM_5039.JPG (347568 B) SAM_5040.JPG (297292 B) SAM_5042.JPG (352121 B) SAM_5044.JPG (365062 B)

SAM_5047.JPG (320408 B) SAM_5051.JPG (326163 B) SAM_5057.JPG (331412 B) SAM_5058.JPG (318164 B) SAM_5064.JPG (326221 B)

SAM_5065.JPG (283831 B) SAM_5070.JPG (318255 B) SAM_5071.JPG (308305 B) SAM_5072.JPG (309780 B) SAM_5073.JPG (320818 B)

SAM_5074.JPG (358269 B) SAM_5078.JPG (330629 B)

 

 


Pracowity wrzesień

Dodano: 30.10.2012 

 

Pracowity wrzesień

  Już w pierwszych dniach września br. młodzież klas zawodowych II a i III a (grupa I) specjalność technolog robót wykończeniowych w budownictwie wykonała remont salki przy kaplicy w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.

         Zakres prac nie był skomplikowany. Wymagał jedynie dobrej organizacji i wywiązania się z  wyznaczonego terminu. Na wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy swoje zadanie wykonali dobrze i w terminie.

Uczniowie z klasy III a ZSZ grupa zadaniowa nr 1, Mateusz Domin, Mirosław Orzechowski, Jan Tkaczyk- wychowawczyni klasy III a ZSZ mgr Agata Krosta-Fil.

Po zakończeniu remontu salki przy  kaplicy uczniowie już w większym gronie przystąpili do wykonania kolejnych prac remontowych tym razem w stołówce ajencyjnej usytuowanej w budynku A naszej szkoły. Remont obejmował korytarzyk i biuro kierownictwa stołówki. Kolejny remont  pomieszczeń o łącznej powierzchni 136 m2  uczniowie wykonują w ramach zajęć praktycznych Powiatowemu Stowarzyszeniu na Rzecz  Osób Niepełnosprawnych.

Czynności poprzedzające malowanie wymagały odpowiedniego przygotowania podłoża, którego nie można było bagatelizować, ponieważ to ma  bardzo istotny wpływ na efekt końcowy.

                      Ściany są ważnym elementem dekoracyjnym. Ich prawidłowe pomalowanie wpływa na estetykę i mikroklimat pomieszczeń, co nie jest obojętne dla użytkownika.

                       Uczniowie w ramach zajęć praktycznych wykonują również  prace remontowe na potrzeby szkoły, poprawiając jej funkcjonalność i estetyczny wygląd. Bardzo chętnie biorą udział w pracach społecznych na rzecz szkoły, a to może świadczyć, że lubią swoją szkołę.

Remont w stołówce ajencyjnej w budynku A

DSC_3459.JPG (282730 B) DSC_3460.JPG (317242 B) DSC_3461.JPG (262947 B) DSC_3462.JPG (266969 B) DSC_3463.JPG (334438 B)

Klikaj na miniatury

(Powiatowe Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych)

DSC_3454.JPG (250478 B) DSC_3455.JPG (266445 B) DSC_3456.JPG (276166 B) DSC_3457.JPG (225678 B) DSC_3458.JPG (278188 B)

Klikaj na miniatury

Uczniowie klasy II a ZSZ specjalność technolog robót wykończeniowych w budownictwie grupa I zadaniowa wychowawczyni klasy mgr Beata Jakimiec. 

                                           Tekst i foto: nauczyciel mgr Cecylia Kasprzak

 

Biblioteka szkolna po remoncie

Dodano: 30.10.2012 

 

Biblioteka szkolna po remoncie

     Remont biblioteki szkolnej zakończony. Prac remontowych podjęli się uczniowie klas zawodowych pod kierunkiem nauczyciela p. Bogusława Sroki. Czas na wykonanie remontu ze względów oczywistych był zminimalizowany.

      Biblioteka to przecież miejsce oddziaływań wychowawczych w kształtowaniu kultury czytelniczej i osobowości młodego czytelnika jak również kształtowanie gustów czytelniczych i postrzegania książki jako wartości.

Biblioteka jest istotnym ośrodkiem współuczestniczącym i wspierającym pracę nauczycieli w procesach dydaktycznych i wychowawczych poprzez udostępnianie szeregu publikacji w formie książek i czasopism.

Nie może być zamknięta.

Zapach świeżej farby, estetyka, to efekt wykonanych prac. Ale to nie wszystko. W bibliotece szkolnej zakończono również  inwentaryzację. Osobiście zauważyłam wiele  pozytywnych zmian. 

    Panie bibliotekarki Alicja wraz z p. Ireną podczas prac inwentaryzacyjnych, uporządkowała i uszeregowała księgozbiór w taki sposób, że każdy zainteresowany nauczyciel przy tej okazji mógł bliżej zapoznać się z zasobami bibliotecznymi dotyczącymi danego przedmiotu nauczania. Stanowią  one szeroką podporę podczas realizacji programu nauczania.

DSCF0091.JPG (232968 B) DSCF0092.JPG (216288 B) DSCF0093.JPG (231989 B)

DSCF0094.JPG (243313 B) DSCF0096.JPG (189106 B)

Klikaj na miniatury

                                           Tekst i foto: nauczyciel mgr Cecylia Kasprzak

 

Informatory

Dodano: 30.10.2012 

 

Informatory                                                       

                 o egzaminach zawodowych dla każdego  zawodu

                         Informatory to publikacje książkowe przeznaczone przede wszystkim dla uczniów przystępujących do egzaminów i powinien stanowić podstawową lekturę ucznia klasy trzeciej zawodowej o specjalności murarz i technolog robót wykończeniowych w budownictwie.

                          Cenny zbiór informacji zawarty w informatorach to pełny opis z zakresu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe wraz z przykładowymi pytaniami, zadaniami, testami oraz kryteriami ich oceniania. Każdy uczeń może pozyskać taki  egzemplarz, który jest dostępny na www.cke.edu.pl

                                           tekst: nauczyciel mgr Cecylia Kasprzak

 

Dwie ważne rocznice

Dodano: 23.10.2012 

 

 

Nadchodzą dwie ważne rocznice

I.   26 listopada 2012 r. obchodzić będziemy 115 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły prof. dra hab. inż. Wacława Żenczykowskiego.

II. 17 grudnia 2012 r. minie 35 lat od nadania naszej szkole imienia prof. dra hab. inż. Wacława Żenczykowskiego.

W celu należytego przygotowania się społeczności szkolnej do nadchodzących rocznic, publikujemy poszerzoną biografię patrona naszej szkoły zredagowaną w 1977 r. przez Mariana Fornalskiego. Zachęcamy również do lektury „Historii naszej szkoły” i tekstu „To się zdarzyło 33 lata temu”  dostępnego na naszej szkolnej stronie internetowej w archiwum  z 2010 r. oraz do bliższego poznania materiałów związanych z patronem naszej szkoły, które będą niebawem udostępnione w bibliotece szkolnej.

 

B I O G R A F I A

prof. dra hab. inż. Wacława Żenczykowskiego

– patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku

/w latach 01.09.1975 r.-31.08.2002 r. Zespół Szkół Budowlanych

im. prof. dra hab. inż. Wacława Żenczykowskiego /

 

Czytaj więcej...


EGZAMIN

Dodano: 17.10.2012 

 

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE

w  2013 roku

Egzamin jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu, które zostały ustalone w standardach wymagań będących podstawą do ich przeprowadzenia.

        Etap praktyczny egzaminu sprawdza umiejętności rozwiązywania przez absolwenta typowych problemów zawodowych ujętych w zadaniu o charakterze „łączenia teorii z praktyką”. Polega to na wykonaniu zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu egzaminacyjnym w zależności od zawodu, którego dotyczy egzamin.

Sprawdzane umiejętności przyporządkowane są do 4 obszarów wymagań, które każdy absolwent jest zdolny wykonać  prawidłowo.

Uczestnictwo systematyczne na zajęciach praktycznych i rzetelne wykonywanie zadań praktycznych daje taką gwarancję.

Wykonanie zadania obejmuje:

1.                 pisemne wypełnienie formularza” Plan działania”, w którym sporządza się wykaz niezbędnych surowców i materiałów, sprzętu kontrolno-pomiarowego, narzędzi, obliczeń i szkiców.

2.                 Zorganizowanie stanowiska  zgodnie z zasadami ergonomii,

3.                 wykonanie zadania egzaminacyjnego praktycznego z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej,

4.                 zaprezentowanie efektów wykonanego zadania z uwzględnieniem  własnej oceny jakości i uzasadnienia sposobu wykonania zadania.

Do egzaminu pozostało sporo czasu /czerwiec, lipiec 2013 r egzaminy/ jest czas żeby nadrobić powstałe zaległości.

                             Absolwent, który zda egzamin zawodowy otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe wydany przez okręgową komisję egzaminacyjną.cyjną.

                             Należy pamiętać , że nawet najnowocześniejsza gospodarka w kraju potrzebuje ludzi z wykształceniem zawodowym.dowym.

                               Szczegółowe informacje są dostępne dla każdego zainteresowanego na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl.

Niezbędne narzędzia i sprzęt potrzebny do wykonania zadania praktycznego:

DSC_3490.JPG (322964 B) DSC_3491.JPG (250791 B) DSC_3492.JPG (305215 B) DSC_3493.JPG (310171 B)

DSC_3494.JPG (250845 B) DSC_3495.JPG (231972 B) DSC_3497.JPG (304855 B) DSC_3498.JPG (292815 B)

DSC_3499.JPG (294089 B) DSC_3500.JPG (236556 B) DSC_3501.JPG (273128 B) DSC_3502.JPG (258361 B)

DSC_3508.JPG (271408 B) DSC_3509.JPG (280886 B)

tekst:  nauczyciel mgr Cecylia Kasprzak

 

C I E K A W A    W Y S T A W A

Dodano: 16.10.2012 

 

C I E K A W A     W Y S T A W A

D O S T Ę P N A

D L A     W S Z Y S T K I C H

 

W A R T O    Z O B A C Z Y Ć    

   Od poniedziałku w budynku  A naszej szkoły można  było oglądać prace uczniów, które wykonali podczas pobytu w Opolu na specjalistycznych zajęciach praktycznych zorganizowanych dla szkół zawodowych województwa Dolnośląskiego.

   Zajęcia odbywały się na terenie Politechniki Opolskiej  Wydział Budownictwa Katedra Architektury i Urbanistyki, a prowadzone były przez jej pracowników naukowych Panią dr Monikę Adamską i Panią dr Barbarę Pierścionek.

   W zajęciach tych uczestniczyła młodzież z klasy III a TB i IV b (profil budowlany ) w dniach od 27-29 września 2012 r. w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

   Inspiracją do wykonania tych ciekawych prac  były tematy zajęć teoretycznych oraz  wizyta w skansenie wsi opolskiej.

   Organizatorami i pomysłodawcami wystawy są nauczyciele przedmiotów zawodowych mgr inż. Jolanta Borewicz i mgr inż. Jerzy B.

01.JPG (318261 B) 02.JPG (319822 B) 03.JPG (361973 B) 04.JPG (291850 B)

DSC_3514.JPG (323044 B) DSC_3521.JPG (277035 B) DSC_3523.JPG (255479 B) DSC_3525.JPG (312282 B) DSC_3526.JPG (243088 B)

tekst:  nauczyciel mgr Cecylia Kasprzak

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dodano: 12.10.2012 

 

Zobacz więcej...


Środki ochrony indywidualnej

Dodano: 11.10.2012 

 

Środki ochrony indywidualnej

     Stosowanie środków ochrony indywidualnej przez każdego ucznia  uczestniczącego w zajęciach praktycznych  to obowiązek.

     Podczas realizacji zadania praktycznego uczeń może być narażony na działanie czynników szkodliwych i uciążliwych, np. w kontakcie z wapnem hydratyzowanym, rozcieńczalnikami organicznymi, które niewątpliwie działają szkodliwie na drogi oddechowe, wzrok i inne części organizmu.

Dlatego środki ochrony indywidualnej należy bezwzględnie stosować w celu ochrony zdrowia.

    Do grupy środków ochrony indywidualnej należą środki: ochrony oczu i twarzy, głowy, układu oddechowego, słuchu, kończyn górnych i dolnych, środki ochrony przed upadkiem z wysokości i odzież ochronna.

     Każdy uczeń zobowiązany jest zaopatrzyć się w odzież roboczą i ochronną, okulary ochronne lub gogle ochronne, nakrycie głowy, półmaski filtrujące lub filtrująco – pochłaniające, rękawice ochronne, obuwie ochronne. Dodatkowo w celu ochrony warto zaopatrzyć się i stosować dermatologiczne środki ochrony indywidualnej w postaci kremów, past i maści, które oczyszczają skórę, a także mają działanie regenerujące. To konieczność dla ochrony własnego zdrowia.

DSC_3503.JPG (122061 B) DSC_3507.JPG (42958 B)

tekst:  nauczyciel mgr Cecylia Kasprzak

 

„KULTURA BEZPIECZEŃSTWA”

Dodano:09.10.2012 

 

„KULTURA    BEZPIECZEŃSTWA”

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

                              Program pod hasłem „ Kultura bezpieczeństwa” realizowany jest w naszej szkole od czerwca ubiegłego roku szkolnego.

                             Celem programu jest edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz propagowanie wiedzy o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy. Zrealizowano  już tematy z zakresu  prawnej ochrony pracy„ Ochrona pracy kobiet, młodocianych i niepełnosprawnych”, „Prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika w zakresie BHP” oraz  z zakresu  zagrożeń i profilaktyki w środowisku pracy, temat „ Środki ochrony indywidualnej”.

                              W bieżącym roku Państwowa Inspekcja Pracy kontynuuje kampanię prewencyjną i kontrolną pod hasłem „ Bezpieczeństwo pracy w budownictwie – zagrożenie upadkiem z wysokości”. Nasza szkoła  w br szkolnym włącza się do tej kampanii.

                               W ramach zajęć dydaktycznych planowych i zajęć pozalekcyjnych (dodatkowych), będą realizowane zagadnienia  mi. in. z zakresu prawnej ochrony pracy, zagrożeń i profilaktyki w środowisku pracy, bezpieczeństwo poza szkołą, w ruchu drogowym, w górach i nad wodą.

                              Konieczność podjęcia działań, przez inicjowanie i rozwijanie na terenie szkoły, różnych form popularyzacji problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy, ma na celu uświadomienie młodego człowieka, że nieprzestrzeganie przepisów bhp może doprowadzić do wypadku, a tym samym do utraty zdrowia a nawet życia.

                             W roku bieżącym OIP przeprowadzi w naszej szkole w klasach pierwszych zawodowych i kończących ZSZ i TB dodatkowo  szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa poza szkołą, środki ochrony indywidualnej-konieczność ich stosowania oraz prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika w zakresie BHP.

 Szczegóły na www.wroclaw.oip.pl

tekst:  nauczyciel mgr Cecylia Kasprzak

 

POLITECHNIKA OPOLSKA

Dodano:01.10.2012 

 

Wybrani przedstawiciele klas: III a TB, IV a TB i IV b TB uczestniczyli w dniach 27.09 - 29.09.2012 w zajęciach praktycznych dla uczniów szkół zawodowych województwa dolnośląskiego w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II". Zajęcia odbywały się na terenie Politechniki Opolskiej i prowadzone były przez jej pracowników naukowych. Już wkrótce można będzie obejrzeć na wystawie efekty pracy naszej grupy.

 

   

Zobacz więcej...


Wrzesień 2012:

ŚWIATOWY  DZIEŃ  TURYSTYKI

Dodano:19.09.2012 

 

ŚWIATOWY  DZIEŃ  TURYSTYKI

 

27 września 2012 r. obchodzić będziemy kolejny Światowy Dzień Turystyki. Został on ustanowiony w 1979 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak ona wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie. Pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.

 

 

Marian  Fornalski -

- przewodnik sudecki

i pilot wycieczek

 

Czytaj więcej...


Wychowawcy klas

Dodano:11.09.2012 

 

 

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”

Dodano:05.09.2012 

 

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”

 

Przywołujemy tę cenną ludową mądrość, bowiem doskonale pasuje ona do aktualnej szkolnej sytuacji wszystkich uczniów. To przysłowiowe „ścielenie” odnosimy do adaptacji szkolno-zawodowej i niezbędnego planowania, zaś „wyspanie się” do całorocznej spokojnej nauki i spodziewanych – oby jak najlepszych - wyników na koniec roku szkolnego. Z początkiem nowego roku szkolnego dla każdego ucznia – zwłaszcza pierwszoklasisty - rozpoczyna się również etap adaptacji szkolnej i zawodowej. Jest to okres świadomego i celowego przystosowywania się do warunków i wymagań szkolnych i zawodowych.

 

 

SZKOLNY  ZESPÓŁ 

DO SPRAW OPIEKI 

PSYCHOLOGICZNO  -

-  PEDAGOGICZNEJ

 

Czytaj więcej...


 

Wyszukaj na stronie

Przekaż nam swój 1%
KRS 0000092490
cel szczegółowy
RR BUDOWLANKA KŁODZKO
Dziękujemy


Zobacz nasz kanał naSzkoła w mediach

Film promujący naszą szkołę


Gazetka szkolna ŁAWKOWIEC 


Rozmowa tygodnia 


"W naszej szkole polała się krew"


Klasa mundurowa

01.JPG (16661 B) Stołówka ZSP nr 1

zaprasza

Zapraszamy na tanie

i smaczne obiady

 domowe

pon. - pt.

od 13.00 do 16.00!

Tel.: 74 6470599


Pogoda w Kłodzku

Dziś: -3°

przeważnie pochmurno, 50% chance rain-snow mix

Poniedziałek: -2°

częściowo pochmurno, 55% chance rain-snow mix

Wtorek: -5°

przeważnie pochmurno, 40% chance rain-snow mix

pogoda.net