Zapraszamy uczniów klas III gimnazjów do podjęcia nauki w naszej szkole.

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W ZAKŁADZIE KARNYM W KŁODZKU

Dnia 9 kwietnia 2015 roku nasza klasa - Ib TL pod opieką pani Hanny Kulik wzięła udział w spotkaniu ze skazanymi przebywającymi na oddziale terapeutycznym dla skazanych uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych w Zakładzie Karnym w Kłodzku.
Po wejściu do zakładu karnego zostaliśmy skierowani do niewielkiej sali, w której ułożono już wcześniej krąg z krzeseł. Poznaliśmy ośmiu osadzonych, którzy mieli w przeszłości problemy z narkotykami lub alkoholem. Każdy z nich to osobna historia o nałogu, konfliktach z prawem, stracie najbliższych i walce o odzyskanie godności. Mogliśmy swobodnie porozmawiać z ludźmi, którzy w którymś momencie życia się pogubili. To pomaga zrozumieć, jak pewne wybory i wpływ środowiska mogą rzutować na przyszłość. Dowiedzieliśmy się, jakie konsekwencje może przynieść spożywanie alkoholu i narkotyków.
Więźniowie bardzo dużo mówili o swoim prywatnym życiu i o tym, jak trafili do zakładu karnego. Opowiedzieli również, jak wygląda codzienność na oddziale terapeutycznym.
Uczniowie naszej klasy byli bardzo poruszeni życiem osadzonych i mocno zaangażowali się w rozmowę. Było to dla nas pouczające spotkanie, mogliśmy wyciągnąć wnioski dotyczące skutków eksperymentowania ze środkami psychoaktywnymi.

Uczniowie klasy I b TL