Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

Jesteśmy szkołą nr 1 - zbuduj z nami swoją przyszłość


Strona główna Archiwum Konkursy Nauczyciele Dla maturzystów


  Nabór 2018/2019  
Oferta edukacyjna Dni Otwarte (tak było) Regulamin rekrutacji Wniosek o przyjęcie do szkoły Dokumenty do druku

Archiwum rok szkolny 2017/2018


 

Dodano: 28.02.2018 r.

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Budowlance

Klasa strażacka w Budowlance rusza od 1 września, ale wśród obecnych uczniów ZSP1 jest wielu druhów i druhen, którzy poza szkołą rozwijają swoje pasje strażackie i są w Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzisiejszy etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" wyłonił czterech uczestników, którzy dalej będą zmagali się w eliminacjach powiatowych z wiedzą na temat ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ekologii. W gronie tym znajduję się: Dominika Przygodzka (1d TLM), Weronika Studniarz (1d TLM), Daniel Jała (1c TLM) oraz Jarosław Derkowski (ZSA Kłodzko). Na przygotowania do eliminacji powiatowych pozostało niewiele czasu, ale liczymy na dobry wynik naszych uczniów. Jeśli chcecie wiedzieć, z jakimi pytaniami zmagali się uczestnicy, to sprawdźcie: 
http://www.straz.swiebodzin.pl/testy_OTWP_szkola_srednia/test.php

 

 

 

Dodano: 27.02.2018 r.

 

Uratuj życie

przecież masz to we krwi!

Uczniowie naszej szkoły honorowo oddają krew w ramach akcji pobierania krwi.
 

Dokumentacja filmowa i zdjęciowa mgr inż. Jerzy Budziński.
 

 

 

 

 

Dodano: 23.02.2018 r.

   WYBORY MISS I MISTERA ZSP nr 1 w Kłodzku

A.D. 2018

Samorząd uczniowski serdecznie zaprasza uczniów na wybory Miss i Mistera Szkoły. Impreza odbędzie się 8 marca, w auli w bud. C.
Zapraszamy po odbiór biletów na długiej przerwie od poniedziałku do wtorku
(26.02-06.03.18 r.) naprzeciwko pokoju nauczycielskiego, liczba biletów ograniczona.

 

 

Dodano: 26.02.2018 r.

   V Ogólnopolska Olimpiada Budowlana

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w V edycji Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Do II etapu zakwalifikowało się 11 uczniów: Kacper Lewicki, Maciek Holc, Kacper Gruszecki, Tyberiusz Grzegorczyn, Jarosław Kornecki, Szymon Sobczak, Wojciech Bandyk, Oskar Herba, Emilia Klimowicz, Patryk Luberda, Bartłomiej Kamieńczuk. Dziś, tj. 26.02. rozwiązywali zadania kwalifikujące do etapu III-go.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Organizacja i przygotowanie mgr inż. Jerzy Budziński.
 

 

 

Dodano: 24.02.2018 r.

   Akcja charytatywna dla Sabiny i Pawła!

24.02.2018 r.
Sala KCKSiR w Kłodzku
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorą udział w akcji charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Sabiny i Pawła.

Nasza szkoła w ramach akcji wystawia stanowisko strzeleckie i drużynę siatkówki.

 

Dokumentacja zdjęciowa i filmowa: Jerzy Budziński


ZAPRASZAMY KRWIODAWCÓW 

Zobaczcie jak akcja przebiegała w poprzednich latach


 

Dodano: 22.02.2018 r.

   Zajęcia warsztatowe Erasmus+

Zajęcia warsztatowe dla uczniów ZSP nr 1 w Kłodzku uczestniczących w programie praktyk zagranicznych Erasmus+. Uczestnicy odbędą praktykę na Malcie, we Włoszech i w Hiszpanii.

Foto i tekst J. Budziński


 

Dodano: 21.02.2018 r.

   Zajęcia Politechnika Wrocławska

W dniach 15-16 lutego 2018r. uczniowie klas II I III technik logistyk Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, uczestniczyli w zajęciach kierunkowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Laboratoria prowadzone były przez pracowników politechniki i dotyczyły: -Integracji łańcuchów dostaw -metod tradycyjnego i nowoczesnego planowania sprzedaży dla potrzeb logistyki -procesów zaopatrzenia w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem i aktywnością poszerzali swoją wiedzę z zakresu logistyki oraz otrzymali zaświadczenia o ukończeniu zajęć laboratoryjnych. Zajęcia były prowadzone w nowoczesnych laboratoriach wyposażonych do magazynowania, planowania produkcji oraz planowania przepływów magazynowych.

Opiekunami byli Pan Piotr Skipirzepa i Jarosław Błauta.

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 21.02.2018 r.

   Nasze "Złotka"

Złote tenisistki
W mistrzostwach Powiatu brało udział 6 szkół. Nasze dziewczęta pokonały w finale zawodniczki z Chrobrego 3:0!!! Adrianna Studniarz, Roksana Pączko i Martyna Midura. Gratulujemy sukcesu.

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 19.02.2018 r.

   Szkolenie klas I w 22 bpgk

Tematyka szkolenia była bardzo urozmaicona. Kolejne zagadnienia realizowane były w wyznaczonych punktach, które pokonywali podzieleni na grupy uczniowie. W ramach szkolenia młodzież uczyła się postaw strzeleckich oraz poznała budowę broni i ćwiczyła jej rozkładanie i składanie. Zajęcia obejmowały także naukę i doskonalenie podstawowych wiadomości z terenoznawstwa. Uczniowie poznali zasady szkolenia ogniowego BLOS (Broń Lufa Otoczenie Strzał) oraz budowę i użytkowanie maski MP-5 w ramach Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia. Z dziedziny łączności instruktor skupił się na przedstawieniu szkolącej się młodzieży różnych rodzajów radiostacji oraz zaprezentował zasady ich działania. Nie mogło zabraknąć także ćwiczeń z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz treningu strzeleckiego z karabinka beryl przy użyciu trenażera Czantoria.

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 16.02.2018 r.

   Szkolny Festiwal Piosenki Walentynkowej

Zobacz występ laureatów

W piątek, 16 lutego, odbył się pierwszy Szkolny Festiwal Piosenki Walentynkowej. Organizacją i szkoleniem uczestników zajęły się Panie Izabella Kapitan i Małgorzata Koszowska. Poziom uczestników, był bardzo wyrównany ale zwycięstwo zgarnął duet: Wojtek Gregorczyk i Patryk Konior- gratulujemy:). Publiczność w auli C wypełniła całą salę i żywiołowo reagowała na występy poszczególnych artystów. Mamy nadzieję, że festiwal już na stałe zagości w kalendarzu szkolnych imprez.

Zapraszamy na filmy i fotorelację z imprezy przygotowane przez Jerzego Budzińskiego.

 

 

 

 

Dodano: 15.02.2018 r.

   Szkolenie firmy Bolix

Firma Bolix przeprowadziła szkolenie z zakresu nowoczesnych technik termomodernizacyjnych oraz chemii budowlanej do systemów elewacyjnych. W spotkaniu wzięła udział liczna grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy prowadzącym, i prosimy o następne równie ciekawe spotkanie.

Spotkanie organizował Pan Zbigniew Biliński.

Zapraszamy na fotorelację z imprezy :).

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 13.02.2018 r.

   "Randka w Ciemno"

Po raz kolejny w naszej szkole, pod opieką Samorządu Szkolnego, odbyła się "Randka w Ciemno". Pary finałowe otrzymały vouchery na romantyczną kolacje do restauracji "Zibi". Zabawa była super i młodzież już nie może się doczekać kolejnej odsłony cyklu.

Zapraszamy na fotorelację z imprezy :).

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 13.02.2018 r.

   Przysięga w 22 Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej

W miniony piątek (09.02.2018) w 22 Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej odbyła się przysięga do służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych. W uroczystości wziął udział pododdział uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku. Uroczystość zakończono defiladą pododdziałów dla, których przygrywała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Więcej zdjęć tutaj...


 

Dodano: 09.02.2018 r.

   Nocna akcja w Osówce

Uczniowie klas mundurowych z internatu ZSP nr 1 w Kłodzku brali udział w grze terenowej na terenie Podziemnego Miasta Osówka. Zabawa, była przednia. Uczniowie szukali w terenie spadochroniarza rozwiązywali łamigłówki związane z historią II Wojny Światowej, przeprawa rzeka w sztolni, wspinaczka. Uczniowie wraz z opiekunem Panem Mariuszem Pochylskim, byli bardzo zadowoleni i czekają na ponowne odkrywanie tajemnic Gór Sowich.

 

 

Dodano: 08.02.2018 r.

   POŻARNICZA KLASA PATRONACKA w ZSP NR 1 W KŁODZKU

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Wacława Żenczykowskiego w Kłodzku zawarł porozumienie dotyczące powstania pożarniczej klasy patronackiej z Powiatowym Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki współpracy szkoła otrzyma wsparcie metodyczne, warsztaty z zakresu pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej, ćwiczenia z nowoczesnym sprzętem gaśniczym. Porozumienie wynikło z potrzeby działań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, edukacji ekologicznej, edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej młodzieży szkolnej, zorientowanej na szeroko rozumianą edukację przeciwpożarową i zmierzającą do poszerzenia wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do podejmowania właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń, jak również udzielania pomocy i ratowania życia ludzkiego i zdrowia. Porozumienie podpisali z ramienia szkoły dyrektor Rafał Olecha, przedstawicielem Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych był wiceprezes Dariusz Chojecki natomiast Starostwo Powiatowe w Kłodzku reprezentowali Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki i Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - Wicestarosta Kłodzki.

Zobacz szczegóły: http://www.powiat.klodzko.pl/aktualnosci/nowa-klasa-patronacka-o-profilu-pozarniczym-w-klodzku.html

 

 

 

Dodano: 12.02.2018 r.

   Finał Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym

Dzień finałów w tenisie stołowym zakończony. Wyniki klasyfikacji dziewcząt : Roksana Pączko I m-ce, Klaudia Kuraś II m-ce. W kategorii chłopców wygrał Artur Dżendżera I m-ce, Daniel Szosler II m-ce, Jarosław Krzyżak III m-ce. Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów :). Wielkie podziękowania dla Daniela Kwaszyńskiego oraz Krzysztofa Kozłowskiego za sprawny przebieg oraz organizacje całego turnieju.

Zobacz galerię zdjęć

 

 

Dodano: 09.02.2018 r.

   Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

W dniu dzisiejszym (08.02.2018) odbyły się kwalifikacje Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym. Udział wzięło 46 zawodników oraz 3 zawodniczki. Rozegrano 34 mecze które wyłoniło 12 najlepszych zawodników. W dniu jutrzejszym (piątek) odbędą się Finały. Życzymy dobrej zabawy i niech wygra najlepszy (a) :)

Zobacz galerię zdjęć

 

 

Dodano: 07.02.2018 r.

   Poczta walentynkowa

Poczta walentynkowa, skrzynka w budynku A, na pierwszym piętrze, koło sekretariatu ogólnego.

14 luty. Walentynki, zobacz jak w prosty sposób przygotować pięć niekonwencjonalnych prezentów dla osoby, którą...

 

 

 

Tłusty czwartek -

 budujemy masę.

Więcej o tym dniu na Wikipedii


 

Dodano: 08.02.2018 r.

   Zajęcia taktyczne uczniów klas mundurowych ZSP nr 1 w Kłodzku.

 

 

 

Dodano: 06.02.2018 r.

   V Ogólnopolska Olimpiada Budowlana

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w V edycji Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Wydarzenie to z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży technikum budowlanego. W dniu dzisiejszym (06.02.2018) w ramach pierwszego etapu test przez Internet rozwiązywali uczniowie kl. III A TB.

Etap szkolny olimpiady zorganizował mgr inż. Jerzy Budziński.
 

 

 

Dodano: 06.02.2018 r.

   Złoci chłopcy

Pierwsze miejsce w mistrzostwach powiatu. Szymon Sobczak Wojtek Głuszczyński i Patryk Luberda


Brązowe dziewczęta z budowlanki

Klaudia Kropielnicka i Weronika Bogacka

 

 

Dodano: 02.02.2018 r.

   BRĄZOWE MEDALISTKI STREFY WAŁBRZYSKIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Wielkie GRATULACJE dla naszych dzielnych i walecznych zawodniczek, które z determinacją i zapałem wywalczyły brązowe medale w finale strefy wałbrzyskiej w halowej piłce nożnej.

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 31.01.2018 r.

   Fragmenty dzisiejszych rozgrywek (31.01.2018) w piłce koszykowej chłopców (a w zasadzie mężczyzn). Nieprzewidywalne zwroty akcji, dramaturgia do ostatniej syreny, rzut za 3 punkty na zwycięstwo..., niestety pół sekundy po końcowej syrenie.
Ale się działo!!!

Film i zdjęcia: Malwina Wróbel, Karolina Urbaś kl. IA TB

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 30.01.2018 r.

   Nasza drużyna dziewcząt wygrała po zaciętym meczu.
Zobacz najciekawsze fragmenty rozgrywek.

 

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 23.01.2018 r.

   Dofinansowanie klas mundurowych

W ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej na zakup umundurowania i wyposażenia klasy mundurowej potrzebnego do prowadzenia profesjonalnych zajęć dla uczniów. W projekcie, w ramach którego szkoła otrzymała dofinansowanie, uczestniczy jedynie 57 szkół w Polsce.
Wartość dofinansowania z uwzględnieniem wkładu Organu Prowadzącego wynosi 59087,50 złotych. Z pozyskanych środków Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku zakupił sprzęt ćwiczeniowy do prowadzenia zajęć w szkole i w terenie: karabinki ASG, makiety broni szkoleniowej, hełmy stalowe, saperki wojskowe, kamizelki taktyczne oraz gumowe atrapy broni długiej, stazy lekarskie, zestawy do samoobrony, radiotelefony oraz kompletne umundurowanie dla klas trzecich o profilu mundurowym.

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 15.01.2018 r.

   Studniówka 2018 ZSP nr 1 w Kłodzku

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku bawili się na balu studniówkowym, który odbył się w hotelu „Metro”. Studniówkę rozpoczęto uroczystym polonezem.

Zobacz więcej zdjęć

 

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 05.01.2018 r.

  BRĄZOWI MEDALIŚCI POWIATU W PŁYWANIU

05.01.2018 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w Pływaniu. Nasi uczniowie w skromnym ale bardzo walecznym składzie : Stefańczyk Bartosz III m-ce styl klasyczny , Stefańczyk Marek III m-ce styl grzbietowy, Ferenc Igor II m-ce sztafeta , Korpyta Szymon II m-ce sztafeta, Małofiejuk Jakub IV m-ce styl grzbietowy, Markiewicz Michał II m-ce sztafeta. W klasyfikacji medalowej szkół zajęliśmy III miejsce . SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej zdjęć tutaj...

 

 

Dodano: 05.01.2018 r.

  Wspaniały początek roku- GRATULUJEMY !!

Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku udowodnili swój chart ducha, zdyscyplinowanie i zaangażowanie. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy powiązanym ze szkoleniem linowym, a następnie zostały przeprowadzone zawody w których moje zuchy zdobyły dwa pierwsze miejsca. Bardzo gratuluję wszystkim uczniom ZSP nr 1 w Kłodzku biorącym udział w szkoleniu. Opiekunem grupy był Pan Mariusz Pochylski

Więcej zdjęć tutaj...

 


 

Dodano: 21.12.2017 r.

  Wigilia w internacie

W dniu wczorajszym miała miejsce uroczysta kolacja Wigilijna. Uczniowie razem z wychowawcami spędzili wieczór w miłej atmosferze, miłym akcentem była wizyta św. Mikołaja.

Więcej zdjęć tutaj...

 

 

Dodano: 21.12.2017 r.

 Jasełka w "Budowlance"

W dniu 21 grudnia klasa I C przygotowała pod kierunkiem księdza Sebastiana Bardasa przedstawienie świąteczne dla pracowników szkoły, emerytowanych pracowników i najmłodszych pociech :). Najmłodszych czekała ciekawa niespodzianka św. Mikołaj z workiem prezentów. Spędziliśmy bardzo miło czas i szczególne podziękowania należą się dla naszych uczniów i ich opiekuna za świetną grę aktorską i trud włożony w przygotowania.

Więcej zdjęć tutaj...

 

 

Dodano: 21.12.2017 r.

 "ZŁOTKA BUDOWLANKI"

ZŁOTE MEDALISTKI POWIATU :):):) Nasze "ZŁOTKA" w dzisiejszych Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego w halowej piłce nożnej dziewcząt okazały się bezkonkurencyjne dla swoich przeciwniczek wygrywając wszystkie mecze łącznie z finałem. Zdobywając I miejsce zapewniły sobie AWANS do finału strefy, które odbędą się w Wałbrzychu na początku lutego.

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

 

 

Dodano: 21.12.2017 r.

 Wigilia Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka (18.12.2017) w auli "Budowlanki".

 

 

 

Dodano: 21.12.2017 r.

 Portal dla Maturzysty

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie z logistykami z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku :)

Tak jak rozmawialiśmy kolejne spotkanie już w ławach wykładowych MWSLiT we Wrocławiu

 

 

 

Dodano: 21.12.2017 r.

Gratulację dla Martyny Zelek - dwa złote medale !!!

Gratulijemy!

 

 

Dodano: 20.12.2017 r.

Lodowisko w Świdnicy

13 grudnia 2017 klasa II b TL i uczniowie klas: IIa TB i IId TL pojechali na lodowisko do Świdnicy. Wyjazd klasa wspomina bardzo miło, była to super zabawa. Ta tymczasowa odskocznia od nauki dała dobre wspomnienia klasowe i odpoczynek w przyjemnej, sportowej atmosferze. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

 

 

 

Dodano: 20.12.2017 r.

POWER MASTER

Pani Magdalena Haładyj i Pan Marek Opiłka brali udział w dwudniowych warsztatach w Zakopanem podnoszących kompetencje zespołów projektowych POWER MASTER Skuteczność, Jakość, Innowacyjność w projektach POWER VET- Sektor budowlany.

 

 

Dodano: 20.12.2017 r.

I MIEJSCE W POWIECIE

Drużyna naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce w V Powiatowym Konkursie o Bezpieczeństwie " Przewiduj! Unikaj! Reaguj!" Gratulujemy :)

Zobacz więcej zdjęć

 

 

Dodano: 18.12.2017 r.

Sezon zimowy już rozpoczęty

Zobacz więcej zdjęć

 

 

Dodano: 18.12.2017 r.

Rozdanie grantów "Szkoła w działaniu"

Nasza szkoła otrzymała dwa granty. Pierwszy dotyczy tworzenia drzewa genealogicznego rodziny prace koordynują Panie Justyna Woś i Dorota Armata. Drugi projekt przygotowany przez Panią Magdalenę Zarembę i Pana Jarosława Błaute oraz "Kłodzkich Szperaczy" jest to kontynuacja projektu " Kłodzko w kadrze". Gratulujemy sukcesu!

Zobacz więcej zdjęć

 

 

Dodano: 18.12.2017 r.

Gra taktyczna " Kotlina"

"Lecimy na mistrza!"

7 drużyn klas mundurowych " Budowlanki" bierze udział w grze taktycznej " Kotlina". Pierwszy dzień zajęcia w terenie w Konradowie drugi strzelnica Duszniki Arena. Opiekunami są Pani Agata Krosta Fil i Pan Mariusz Pochylski.

TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH!!!!!

Zobacz więcej zdjęć

 

 

Dodano: 18.12.2017 r.

Dym w przedszkolu

Uczniowie z klasy 2a LO ZSP nr 1 w Kłodzku po raz kolejny eksperymentowali z zerówkowiczami Przeszkola Nr 2 w Kłodzku. Tym razem wprowadzili młodych naukowców w tajniki niskich temperatur. Przeprowadzając doświadczenia z suchym lodem (zestalonym CO2) trzeba powiedzieć, że narobili sporo dymu :). Jednak obył się on oczywiście bez ognia, ale nie bez okrzyków zachwytu i radości dzieci, które nie chciały wypuścić uczniów na zajęcia do szkoły! Z uwagi na wielki głód wiedzy młodych odkrywców na pewno jeszcze tam wrócimy:)
Katarzyna Wolak - opiekun

 

 

Dodano: 18.12.2017 r.

„Sukces w biznesie- ludzie, wizerunek, strategia”

Dnia 7.11.2017 r. odbyła się XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości pod nazwą „Sukces w biznesie- ludzie, wizerunek, strategia”.
Nauczycielami przygotowującymi i prowadzącymi byli Pani Magdalena Haładyj, Agata Krosta-Fil i Pan Jarosław Błauta.

 

 

 

Dodano: 15.12.2017 r.

Ponad 900 tys. zł. dla Budowlanki

ZSP nr 1 w Kłodzku zdobywa kolejne dofinansowanie w wysokości ponad 900 tysięcy złotych na staże, kursy, szkolenia, wycieczki oraz doradztwo zawodowe.

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 07.12.2017 r.

Dzień patrona szkoły w " BUDOWLANCE"

W dniu wczorajszym odbył się dzień patrona szkoły-prof.Wacława Żenczykowskiego. Klasy pierwsze brały udział w konkursie zorganizowanym przez samorząd szkolny i rywalizowały w kilku konkurencjach : przebranie, wiedza o patronie, portret wychowawcy klasy, wiedza o muzyce i karaoke. Zabawa i atmosfera, była świetna w łącznej klasyfikacji zwyciężyła klasa I technik budownictwa i energii odnawialnej -GRATULUJEMY!!!.

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 07.12.2017 r.

II KONKURSU NA „NAJLEPSZY MŁODZIEŻOWY BIZNESPLAN”

II Powiatowy Konkurs na Najlepszy Młodzieżowy Biznesplan organizowany był przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku wraz z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną Invest Park oraz Starostwem Powiatowym w Kłodzku. Zgłoszenia do konkursu mogły składać szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu kłodzkiego w których nauka kończy się maturą. Do konkursu zgłosiło się sześć szkół z naszego powiatu. Honorowy patronat nad konkursem roztoczył Starosta Kłodzki.
Autorzy przestawiali swoje biznesplany przed komisją konkursową. Następnie rozwiązywali test z ogólnej wiedzy ekonomicznej oraz odpowiadali na pytania członków komisji konkursowej.
Komisja nagrodziła trzy pierwsze miejsca zajęte w konkursie. Klasyfikacja ostateczna przedstawiała się następująco:
1. Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku
3. Liceum Ogólnokształcące Lądek Zdrój.
Należy podkreślić, że wszystkie biznesplany zgłoszone do konkursu były ciekawe i pomysłowe. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział w konkursie.
Szczególne podziękowania organizatorom z ramienia naszej szkoły Pani Magdalenie Haładyj, Pani Anecie Markowskiej i Panu Jarosławowi Błaucie.
 

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 07.12.2017 r.

III Turniej Mikołajkowy ZSP nr 1 w Kłodzku

Fotorelacja i filmorelacja


 

 

Zdjęcia J. Budziński

 

 

Dodano: 07.12.2017 r.

Stypendium dla Wiktorii

W dniu 5.12.2017 uczennica kl. II eTP, Wiktoria Stefańska, otrzymała „Dobre Drobne Stypendium” ufundowane przez osoby indywidualne: Macieja Awiżenia, starostę Powiatu Kłodzkiego i Damiana Ślaka, radnego miasta Kłodzka - w ramach fundacji „Razem Możemy Więcej” przy Domu Dziecka w Kłodzku.
 

Dziękujemy Darczyńcom, a Wiktorii życzymy radości z rozwoju osobistego i wytrwałości w pokonywaniu wszelkich barier.
 

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 07.12.2017 r.

Klasy III C, III D, i IV C w parku trampolin Jumpword

Miły przerywnik od nauki i odrobina szaleństwa

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 05.12.2017 r.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku uprzejmie przypomina, iż w dniu 7 grudnia (czwartek) o godz. 16.00 odbywają się wywiadówki.

 

 

Dodano: 06.12.2017 r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2017

W dniu 1 grudnia najlepsi uczniowie ZSP nr 1 w Kłodzku Gabriela Morończyk z klasy 3 ALO i Wojciech Bandyk z klasy 3 ATB odebrali z rąk Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej dyplomy stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy.

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 04.12.2017 r.

 

Informujemy, że od 13 listopada 2017 r. trwają VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna i V Ogólnopolska Olimpiada Budowlana organizowane przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

Dodano: 05.12.2017 r.

"Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość"

 
"Kompetencje zawodowe szansą na dobrą przyszłość" projekt "Budowlanki" o wartości 908 125,00 zł dla uczniów naszej szkoły.

Płatne staże, kursy, szkolenia, wycieczki oraz doradztwo zawodowe.

 

 

Dodano: 05.12.2017 r.

Super zabawa i relaks
 

 

 

Dodano: 05.12.2017 r.

Nasza ekipa na akcji charytatywnej dla Pawła i Sabiny

Akcja zorganizowana została przez zarząd terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.Nasza szkoła wystawiła strzelnicę pneumatyczną i chętni uczestnicy mogli wypróbować swoje umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej. Dziękujemy nauczycielom i uczniom zaangażowanym w obsługę strzelnicy.

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 30.11.2017 r.

III Konferencja Zawodowa w ZSP nr 1

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku zorganizowana została III Konferencja Zawodowa pod nazwą „Promocja kształcenia branżowego w powiecie kłodzkim”.

Zdjęcie: www.tvklodzka.pl

Więcej tutaj...

 

 

Dodano: 30.11.2017 r.

Integracyjna wycieczka do Świdnicy na lodowisko

29 listopada klasy pierwsze o profilu technik prac biurowych i technik spedytor wraz z wychowawczyniami Panią Magdaleną Haładyj i Martą Szymańską-Soroko wybrały się na integracyjną wycieczkę do Świdnicy na lodowisko aby propagować aktywne spędzanie czasu wolnego.
 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 29.11.2017 r.

"Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w Olimpiadzie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Etap szkolny olimpiady zorganizowała Pani Magdalena Haładyj
 

 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 27.11.2017 r.

Filip i Piotr z ZSP nr 1 w Kłodzku zdobyli łącznie 5 medali

Miło nam poinformować, że podczas rozgrywanych w dniu 28-10-2017 Mistrzostw Szwajcarii w Haidong Gumdo, zawodnicy Polskiego Stowarzyszenia Haidong Gumdo zdobyli 19 medali.
W zawodach rywalizowało 160 zawodników z państw europejskich, głownie ze Szwajcarii, Niemiec, Włoch, Francji, Holandii oraz Maroka.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku Filip Banaś i Piotr Baran zdobyli łącznie 5 medali.
Gratulujemy wyników !!!!!!
 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 21.11.2017 r.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Tradycją naszej szkoły stał się udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. W ramach tegorocznych działań młodzież odwiedziła Urząd Skarbowy w Kłodzku i wzięła udział w szkoleniu „listopadowe wtorki z JPK”. W szkole gościli pracodawcy i pracownicy z Powiatu Kłodzkiego. Prelekcję do uczniów wygłosił Pan Marcin Trzaska- przedstawiciel PKS w Kłodzku, Pan Paweł Kowalczyk i Pan Sebastian Howański reprezentujący spółkę FB Serwis Dolny Śląsk, oraz Pan Robert Lebda, który przedstawił mocne i słabe strony bycia przedsiębiorcą-pracodawcą.
Szkolnym koordynatorem projektu była Pani Magdalena Haładyj.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 21.11.2017 r.

Zajęcia dla przedszkolaków

W dniu 20.11.2017r. Uczniowie klasy 2d TLM: Ola Robak, Damian Celuch, Dawid Pawelczyk, Kacper Wożniak z p. mgr Katarzyna Wolak przygotowali i przeprowadzili zajęcia dla zerówkowiczów w Przedszkolu Nr 2 w Kłodzku. Dzieci uczyły się numerów alarmowych jak wzywać pierwszą pomoc oraz przeprowadzać rozmowę z dyspozytorem. Profesjonalne przygotowanie zajęć zaowocowało wielkim zainteresowaniem ze strony przedszkolaków.
Nie obyło się bez musztry oraz przymierzania mundurów, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie :)
Ciepłe przyjęcie przez p. Dyrektor, wychowawczynię a przede wszystkim dzieci sprawiło, że umówiliśmy się już na następne zajęcia:)

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 21.11.2017 r.

Praktyki w firmie Kayser

Uczniowie klasy pierwszej technik logistyk rozpoczęli projekt praktyk zawodowych w firmie z obszaru motoryzacji Kayser. Siedziba firmy znajduje się w Jaszkowej na terenach WSSE i firma objęła klasę pierwszą swoim patronatem. Uczniowie zapoznają się ze specyfiką zakładu produkcyjnego, biorą udział w procesie produkcji i poznają charakterystykę wszystkich komórek organizacyjnych zakładu.

 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 21.11.2017 r.

Powiatowe Zawody Strzelecki

Uczniowie klas mundurowych brali udział w Powiatowych Zawodach Strzeleckich.

 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 21.11.2017 r.

Praktyki budowlańców

Klasa II a ZSZ malarz- tapicer (pod kierownictwem p.Cecylii Kasprzak)
Klasa I a ZSZ branżowa (pod kierownictwem p. Cecylii Kasprzak)
Klasa I a T –murowanie sklepienia łukowego ( pod kierownictwem p. Cecylii Kasprzak)
Klasa I Technik Energetyki Odnawialnej (pod kierownictwem p. Zbigniewa Bilińskiego)
Montaż płyt g-k do profili UW i CW. Malowanie stolarki okiennej. Remont sali dydaktycznej przez uczniów klasy I a- Branżowej Szkoły I stopnia (monter), II a- ZSZ monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie malarz- tapeciarz.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 16.11.2017 r.

Budowlanka mistrzem!

Gratulujemy sukcesu!

Na obiekcie CTS w Nowej Rudzie rozegrano LICEALIADĘ POWIATOWĄ w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiło 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego, po raz drugi z rzędu najlepszym zespołem okazał się zespół kłodzkiej ''Budowlanki" pod wodzą trenera p.TOMASZA WĘGLARZA, zespół ten będzie reprezentował nasz powiat w zawodach wojewódzkich dnia 6.12.2017 w Świdnicy, życzymy powodzenia.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU.
1.ZSP 1 KŁODZKO /awans/
2.ZSO KŁODZKO
3.ZSP KUDOWA ZDRÓJ
4.NST NOWA RUDA
5-6.LO NOWA RUDA, KSP KŁODZKO
7-8.ZSO BYSTRZYCA, ZSA BOŻKÓW

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 16.11.2017 r.

III miejsce w V Turnieju Strzeleckim w Bolesławcu

III miejsce w V Turnieju Strzeleckim w Bolesławcu- Gratulujemy!

10.11.2017 r. uczniowie ZSP nr 1 im. Wacława Żenczykowskiego w Kłodzku, brali udział w zorganizowanych w Bolesławcu zawodach sportowych oraz Turnieju Strzeleckim o puchar Dowódcy 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz puchar Prezesa Stowarzyszenia 62 KS Commando. Regulamin zawodów składał się z dwóch części: punktów nauczania i konkurencji konkursowych. W pierwszej części reprezentanci naszej szkoły zdobywali wiedzę wojskową z zakresu: -Budowy rozkładania i składania broni długiej i krótkiej (kbkAKMS,P64) -Budowy oraz uzbrajanie granatów RG42 i F1 -Ładowania i rozładowywania magazynka (30 naboi) -Ścieżki saperskiej -Rzutu granatem -Musztry pojedynczego żołnierza -Musztry drużyny i plutonu Etap konkursowy obejmował natomiast: Strzelanie z broni długiej pneumatycznej śrutowej (przyrządy odkryte) Figurę bojową 23P odległość 50m, postawa leżąca z podpórką Bieg drużynowy z pokonywaniem przeszkód z elementów OSF W rywalizacji brało udział ponad 20 zespołów. Po sportowej, zaciętej walce nasza reprezentacja odniosła wspaniały sukces zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy :)

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 16.11.2017 r.

Praktyki tapicerów KPM Kłodzko

W zakładzie KPM Kłodzko odbywają się praktyki dwóch klas patronackich tapicer- krawiec. Uczniowie w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych poznają techniki pracy w wybranym zawodzie. Uczniowie realizują praktyki w wymiarze dwóch dni w tygodniu. Uczniowie klasy patronackiej za praktyki i naukę szkolną otrzymują stypendia, których wysokość jest uzależniona od wkładu pracy. Maksymalna wysokość stypendium to 300 złotych w klasie pierwszej i 400 złotych w klasie drugiej. Zakład pracy funduje również młodzieży podręczniki , ubrania robocze i obiady na terenie firmy.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

Uczniowie,  rodzice i wychowawcy klas maturalnych zapraszają wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły wraz z osobami towarzyszącymi na

Bal Studniówkowy,

 który odbędzie się

13 stycznia 2018 r.

w Hotelu "Metro" w Boguszynie.
 

Ja idę, i WY też!

 


Uroczysta przysięga!

Dodano: 11.11.2017 r.

 

Uroczysta przysięga!

11 listopada 2017 roku uczniowie klas mundurowych

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku

w ramach obchodów
Święta Odzyskania Niepodległości
 złożyli uroczystą przysięgę.

 

Chwila podniosła, wzruszająca, ale dająca też prawo powiedzieć:

"Mamy wspaniałą młodzież w naszej szkole,

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku".

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości.

 

  Film: J. Budziński

 

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć

 

 

 

Serdecznie zapraszamy

 rodziców, uczniów, pracowników i przyjaciół naszej szkoły na uroczyste

ślubowanie klas mundurowych ZSP nr 1 w Kłodzku,

które odbędzie się w ramach obchodów

Święta Odzyskania Niepodległości

w dniu 11 listopada 2017 roku w Kłodzku

Przyjdźcie, musicie tu być, to kolejne doniosłe wydarzenie w życiu naszej szkoły

Pełen program poniżej

 


Zapraszamy do biblioteki ZSP nr 1 w Kłodzku

 

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - listopad/grudzień 2017


1. Organizatorem „Kiermaszu Świątecznego” jest Biblioteka ZSP nr 1.
2. Skierowany jest do uczniów, pracowników oraz rodziców ZSP nr 1 w Kłodzku.
3.  „Kiermasz Świąteczny” składa się z dwóch etapów:

 
cz. 1 ma charakter trzech konkursów:
• kartka świąteczna
• stroik
• ozdoba świąteczna
Czas trwania: do 5 grudnia 2017r.

 
cz. 2 „Tydzień Świąteczny” podczas którego sprzedawane będą prace konkursowe oraz wypieki domowe (ciastka, pierniczki).
Czas trwania: 11 – 15. Grudnia 2017r.


4. Każdą klasę prosimy o upieczenie torebki ciastek lub pierniczków.
5. Zebrane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie i modernizację szkolnej biblioteki.

 

6. Informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły, FB Biblioteki ZSP nr 1 oraz u nauczycieli: p. Doroty Armaty i p. Justyny Woś.


 

Dodano: 09.11.2017 r.

Akademia z okazji

99 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu dzisiejszym, tj. 09 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akademii z okazji 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program akademii pod czujnym okiem Pana Piotra Skipirzepy przygotowali i zaprezentowali uczniowie: Wiktoria Gol, Dagmara Hybsz, Patrycja Rycaj, Kinga Łuka, Aleksandra Sorska i Konstanty Łukasiewicz.

Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Dodano: 07.11.2017 r.

I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka

Dnia 7 listopada 2017 r. odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka. Naszą szkołę reprezentowali Dagmara Hybsz, Gabriela Drozd, Wiktoria Gol i Kamil Antos. Radni złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali przewodniczącego MRMK. Radni zgłosili czterech kandydatów na przewodniczącego . Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Kłodzka została Dagmara Hybsz - uczennica kl. II LO z naszej szkoły! Opiekunami Rady są: p. Małgorzata Adamiak, p. Magdalena Zaremba i p. Damian Ślak.
Jeszcze raz gratulujemy Dagmarze!!!

 

 

 

Dodano: 02.11.2017 r.

Debata o Unii Europejskiej

Dnia 30.10.2017 r. przedstawiciele naszej szkoły Gabriela Drozd, Paulina Kowal, Kamil Antos, pod opieką Magdaleny Zaremby wzięli udział w Debacie o Unii Europejskiej, która odbyła się w ZSO w Kłodzku.
Celem debaty, było spotkanie i dyskusja młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego o Unii Europejskiej. Dyskusja toczyła się w 5 panelach: 1. Mobilność i migracje; 2. Zaufanie obywateli; 3.Edukacja; 4. Zatrudnienie; 5. Gospodarka.
W pierwszym etapie odbyła się debata między uczestnikami, a w części oficjalnej młodzież miała możliwość debatować z parlamentarzystami, przedstawicielami samorządu i lokalnych instytucji

 

 

 

Dodano: 03.11.2017 r.

 

 

 

 

Dodano: 02.11.2017 r.

JESIENNA AKCJA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

Mijający tydzień to czas refleksji i zadumy. Nasze myśli koncentrują się wokół spraw ostatecznych, częściej niż zwykle wspominamy tych, którzy odeszli.


Szkolny Klub Wolontariatu postanowił w sposób szczególny zadbać o groby żołnierzy NN, znajdujące się na kłodzkim cmentarzu przy ulicy Dusznickiej. Uczniowie (pod opieką p. Hanny Kulik) wysprzątali sektor, na którym spoczywają bohaterowie (sektor B11), uporządkowali groby żołnierzy. Dzięki akcji wolontariatu zebrano w szkole 176 zniczy, które następnie zapłonęły na mogiłach.

 

 

 

Dodano: 02.11.2017 r.

Gala Jubileuszowa 70 lat TMZK

W dniu 28 października odbyła się Gala Jubileuszowa 70 lat TMZK. Nasza grupa Kłodzcy Szperacze przedstawili licznie zgromadzonym gościom wystawę Kłodzko w kadrze w okresie powojennym w latach 1945-1960. W imieniu Kłodzkich Szperaczy i społeczności "Budowlanki" najserdeczniejsze życzenia sympatykom TMZK na kolejne 70 lat.

Gratulujemy!

 

 

 

Dodano: 02.11.2017 r.

Stypendystka Discipulus Exemplorum- Kinga Kaczor

Kinga Kaczor, uczennica kl. III technik logistyk otrzymała stypendium

Discipulus Exemplorum

dla wybitnie utalentowanej młodzieży powiatu kłodzkiego. Gratulujemy!

Galeria zdjęć

 

 

 

Dodano: 02.11.2017 r.

Wolontariat klasy II AZ

Uczniowie klasy drugiej zawodowej w ramach wolontariatu pomagają w zagospodarowaniu ośrodka ratującego poszkodowane jeże. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i wkładem pracy własnej wykonują prace związane z organizacja ośrodka pod kierunkiem Pani Cecylii Kasprzak. Gratulujemy postawy i zaangażowania!

Galeria zdjęć

 

 

 

Dodano: 21.10.2017 r.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Kłodzka

Dnia 19 października 2017 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku odbyły się pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kłodzku (MRMK) Młodzieżowa Rada Miejska Kłodzka liczy 33 radnych, w tym naszą szkołę, którą reprezentuje: -Kamil Antos, -Gabriela Drozd, -Wiktoria Gol, - Dagmara Hybsz.

Galeria zdjęć

 

 

 

Dodano: 19.10.2017 r.

19 października 2017 r.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka.

Uczniowie ZSP nr 1 w Kłodzku wybierają swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka.

Galeria zdjęć

Film i foto: J. Budziński

 

 

Dodano: 19.10.2017 r.

Szkolenie

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Myślenie Projektowe

 

 

 

 

Dodano: 17.10.2017 r.

Prezentacja

Praktyki Włochy 2017

 

Projekt "Europa dla ZSP nr 1 w Kłodzku"

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

(PO WER)

realizowany w okresie

od 01.09.2016 do 30.09.2017 r.

nr 2016-1-PL01-KA 102-025718

 

 

 

Dodano: 18.10.2017 r.

 

Funkcjonariusze Urzędu Celnego szkolą uczniów naszej szkoły

 

 

 

Dodano: 14.10.2017 r.

 

Dyrekcja szkoły informuje i przypomina,

że w sobotę 21 października

odrabiamy zajęcia za dzień 31 października

 

 

 

 

Dodano: 16.10.2017 r.

 

Projekt "Europa dla ZSP nr 1 w Kłodzku"

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

(PO WER)

realizowany w okresie

od 01.09.2016 do 30.09.2017 r.

nr 2016-1-PL01-KA 102-025718

Prezentacja

Praktyki Malta 2017

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZSP NR 1 W KŁODZKU

Dodano: 11.10.2017

 


 

Dodano: 11.10.2017 r.

 

Projekt "Europa dla ZSP nr 1 w Kłodzku"

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

(PO WER)

realizowany w okresie

od 01.09.2016 do 30.09.2017 r.

nr 2016-1-PL01-KA 102-025718

Galeria zdjęć z uroczystego zakończenia projektu

 

 

 

 

Dodano: 11.10.2017 r.

 

SZKOLENIE Z ZAKRESU ZABEZPIECZANIA I USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Link do szkolenia: https://azbestnabudowie.gig.eu/

 

Dnia 11 października 2017 roku w ZSP nr 1 w Kłodzku odbyło się szkolenie z zakresu zabezpieczania i usuwania wyrobów zawierających azbest. W szkoleniu brali udział uczniowie klas trzecich i czwartych technikum budowlanego. Szkolenie prowadzone w ciekawy sposób spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów. Serdecznie dziękujemy prowadzącym za ciekawą prezentację.

 

 

 

Dodano: 10.10.2017 r.

 

Klasy Technikum Prac Biurowych w Folwarku Szyfrów

6 października klasy pierwsza i druga o profilu technik prac biurowych wraz z wychowawczyniami panią Magdaleną Haładyj i Małgorzatą Perczyńską, wybrały się na integracyjną wycieczkę do Folwarku Szyfrów do Live Escape the Room w Ski-Raft Resort Ławica k/Kłodzka.

Jak słusznie zapewniają organizatorzy atrakcji, Folwark Szyfrów jest miejscem, w którym poznać można historię Dolnego Śląska poprzez interaktywną zabawę przeniesioną rodem z gier komputerowych. Zabawy polegają na   wyjściu  z pokoju w mniej niż 60 minut, każdy z nich, jest opowieścią, której uczestnicy są głównymi bohaterami. Każdy musi wykazać się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem i przede wszystkim, działać zespołowo. Oferowane są trzy pokoje tematycznie związane z historią naszego regionu:

1.     Tajemnica Riese- rok 1945, koniec II wojny światowej, skradzione złoto Dolnego Śląska, podziemia kompleksu Riese;

2.     Kazamaty- rok 1807, wojska Napoleona zdobywają Twierdzę Kłodzką, jesteś ostatnim Pruskim jeńcem;

3.     Zaraza- rok 1606, epidemia Dżumy pustoszy miasto Frankenstein (Ząbkowice Śląskie), zagadka grabarzy i ich trującego proszku.

Nieliczni odważni z klasy 2 TPB zdecydowali się przejść tunelem strachów. Słuchając ich opowieści niejeden poczuł dreszczyk emocji, tym bardziej należą im się słowa uznania.

Rozwiązywanie zagadek wzmogło apetyt uczestników wycieczki, ale o jego zaspokojenie zadbali organizatorzy, częstując upieczonymi na grillu kiełbaskami.

 

 

 

Dodano: 10.10.2017 r.

 

X edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Dnia 4 października 2017 roku w ZSP nr 1 w Kłodzku odbyła się X edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez WSL w Poznaniu. W I etapie udział wzięli uczniowie klas III i IV technikum logistycznego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy za udział i życzymy sukcesów. Opiekunem grupy była Pani Magdalena Haładyj.

 

 

 

Dodano: 06.10.2017 r.

 

Pokaz samoobrony z okazji wizytacji Biura ds. Proobronnych i Zawodów Użyteczno - Bojowych

 

 

 

Dodano: 06.10.2017 r.

 

II A TB Dzień Chłopaka

W dniu 2 października 2017r klasa II A TB wraz z wychowawcą Jolantą Borewicz z okazji Dnia Chłopaka wybrała się w teren, by uczcić ten dzień w oryginalny sposób. Dziewczyny urządziły podchody podczas których chłopcy mieli do wykonania różnorodne zadania. Całą zabawę zakończyło ognisko klasowe z pieczeniem kiełbasek i chleba na forcie Owcza Góra.

 

 

 

Dodano: 05.10.2017 r.

 

Jesienny obóz treningowy

W terminie od 1 do 5 października 128 uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku brało udział w szkoleniu terenowym. Szkolenie odbywało się z zakresu: -terenoznawstwo -pierwsza pomoc -podstawy strzelectwa -podstawy wspinaczki górskiej -podstawy musztry grupowej Największym wyzwaniem dla uczniów , był wyjazd na strzelnicę w Lądku Zdroju. Zapoznali się oni z zasadami bezpieczeństwa i budową broni krótkiej i długiej. W trakcie szkolenia każdy z uczniów miał możliwość oddania strzałów z min. pistoletu GLOCK oraz Karabinka M4. W trakcie obozu miała miejsce wizytacja przedstawiciela Biura ds. Proobronnych płk Witolda Gnieckiego, który wyraził uznanie dla naszej młodzieży za zaangażowanie w przebieg szkolenia Obóz został zrealizowany dzięki współpracy szkoły z Fundacją Szturman i MON.

Galeria zdjęć

 

 

Dodano: 05.10.2017 r.

 

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim

Przedstawiam fotorelację z dwóch spływów pontonowych Przełomem Bardzkim, jakie odbyły się dzisiaj i w zeszłym tygodniu. Ta fascynująca wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej, w których uczestniczyli uczniowie dwóch klas - 3a TB/TL i 4c TLM była znakomitą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, szczególnie umiejętności pracy zespołowej. Wychowawcy klas Pani Kamila Szot i Pan Mariusz Bieszke.

Obejrzyj film z tej i z innych imprez

w ZSP nr 1 w Kłodzku na naszym kanale

Galeria zdjęć

 

 

Dodano: 05.10.2017 r.

"Bawię się, uczę i odkrywam"

Kolejny eksperyment w ramach innowacji pedagogicznej "Bawię się, uczę i odkrywam". 6-latki z grupy VIII miały dzisiaj niecodzienną okazję do zabaw z lodem i suchym lodem. Ciekawe doświadczenia przygotowała nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.

 

 

Dodano: 30.09.2017 r.

Zawody Użyteczno-Bojowe Klas Mundurowych Województwa Dolnośląskiego

„Zawody Użyteczno-Bojowe Klas Mundurowych Województwa Dolnośląskiego”, odbyły się dnia 28 września 2017 r. na terenie 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. Zawody zorganizowane zostały przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku i 22 KBPG w Kłodzku, a honorowym patronatem objęli je: minister Michał Dworczyk, komendant dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński i starosta kłodzki Maciej Awiżeń. Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn z województwo dolnośląskiego m.in. Tułowic, Ziębic, Piechowic, Wrocławia, Lubiąża, Bielawy.
I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku;
II miejsce – Zespół Szkół w Tułowicach;
III miejsce – Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu
Gratulujemy wszystkim uczestnikom a szczególnie naszej drużynie za zajęcie I miejsca!!!!!!

Obejrzyj film z tej i z innych imprez

w ZSP nr 1 w Kłodzku na naszym kanale

Galeria zdjęć

 

Masz WIELKIE SERCE!

 

Zbiórka dla pogorzelców z Lądka-Zdroju.

 

Codziennie w godz. 8:00-8:45 w pokoju 2A obok gabinetu psychologa. Potrzebujemy- kołdry, koce, artykuły żywnościowe, środki czystości.

 

 Liczymy na Wasze wielkie serducha!!!!!

 

Proszę udostępniajcie.

 


 

Stosowanie technologii informacyjnej

przez nauczycieli ZSP nr 1 w Kłodzku

 

Przejdź do ankiety>>>

 


 

Dodano: 29.09.2017 r.

„Koncepcja projektowa w architekturze”

W dniu 28.09.2017 grupa 21 uczniów z Klasy IIA TB pod opieką Jolanty Borewicz i Zbigniewa Bilińskiego uczestniczyła w warsztatach „Koncepcja projektowa w architekturze”, organizowanych przez Instytut Architektury i Urbanistyki w PWST w Nysie.
Uczniowie obejrzeli ekspozycję prac studentów- makiety, projekty, rysunki. Pod opieką wykładowców- dr inż. arch. Grażyny Lasek, mgr inż. arch. Michała Kaczmarzyka, mgr inż. Marcina Zdanowicza tworzyli i realizowali swoje koncepcje EKO architektoniczne z papieru, kartonu, kleju.
Konstrukcje były poddane próbom wytrzymałości.
Patrz dokumentację zdjęciową.

 

Galeria zdjęć

 

 

 


 

Dodano: 27.09.2017 r.

Gry i zabawy integracyjne klas pierwszych

Obejrzyj więcej filmów z tej i z innych imprez

w ZSP nr 1 w Kłodzku na naszym kanale

Galeria zdjęć

 

 

Dodano: 25.09.2017 r.

PILOTAŻ KLAS MUNDUROWYCH RUSZYŁ

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH TECHNIK LOGISTYK O PROFILU MUNDUROWYM ROZPOCZĘLI REALIZACJĘ PROGRAMU PILOTAŻOWEGO EDUKACJA WOJSKOWA. ZAJĘCIA ODBYWAŁY SIĘ NA TERENIE JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W KŁODZKU.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 


 

Dodano: 22.09.2017 r.

Wycieczka integracyjna do Boguszyna klasy I BTL

Uczniowie klasy 1b TL wraz z wychowawczynią p. Justyną Woś i p. Barbarą Gąbką wybrali się dnia 18 września 2017r. na wycieczkę integracyjną do Boguszyna. Ze szkoły wyruszyliśmy pieszo o godzinie 8.30. Celem wycieczki było lepsze zapoznanie się ze sobą. Kiedy doszliśmy na miejsce łowiska w Boguszynie, czekało na nas rozpalone ognisko. Wszyscy wzięliśmy kiełbaski i piekliśmy je na ogniu. W międzyczasie żartowaliśmy, opowiadaliśmy o sobie. Atrakcją było łowienie ryb przez nas samych. Gdy wracaliśmy około 12.00 naszego kolegę zaatakowała koza, bardzo nas to rozbawiło
Wróciliśmy zadowoleni i nie żałowaliśmy, że wzięliśmy w niej udział.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 20.09.2017 r.

Wycieczka integracyjna klasy I d TL mundurowy

15 września 2017 uczniowie klasy Id Technik Logistyk Mundurowy brali udział w wycieczce na Kukułkę. Jak na klasę mundurową przystało trasę ze szkoły pokonali pieszo. Na miejscu nie brakowało ruchu na świeżym powietrzu oraz wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Pogoda nie rozpieszczała, ale dzień zaliczamy do bardzo udanych. Opiekunami uczniów byli wychowawca klasy Jarosław Błauta oraz pani Aneta Markowska.

 

 

Dodano: 14.09.2017 r.

Spotkanie z przedstawicielami WKU Kłodzko

W dniu 13 września odbyło się spotkanie z przedstawicielami WKU Kłodzko w ramach programu pilotażowego klas mundurowych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich i zdobyli informacje na temat wszystkich możliwości związanych z wojskiem i służby w nim.

 

 

Dodano: 14.09.2017 r.

Kiermasz książki

 

 

 

Dodano: 14.09.2017 r.

 Wykopki

Klasa pierwsza C uczestniczyła w wykopkach, czyli zbiorze ziemniaków. To już tradycja, że młodzież naszej szkoły pomaga rolnikom Ziemi Kłodzkiej. Humory i pogoda dopisywały. Zadanie zostało wykonane, za co uczniowie i opiekunowie otrzymali podziękowania od wdzięcznego gospodarza. Opiekunami wycieczki byli Pani Aneta Markowska, która jest wychowawczynią klasy i ksiądz Sebastian Nawrocki.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

Ułóż, jeśli potrafisz.

Gry, (c) Luksoft

 

 

 

Dodano: 13.09.2017 r.

 Szkolenie wysokościowe

Na Twierdzy Kłodzkiej uczestnicy szkolenia nabywali umiejętności z zakresu technik linowych, budowy stanowisk i doskonalenia zjazdów oraz podejść z wykorzystaniem różnych przyrządów, stosowania technik ratownictwa górskiego. Ćwiczyli posługiwanie się tyrolką, czyli urządzeniem służącym do transportu ludzi i sprzętu. Uczniowie byli bardzo zainteresowani szkoleniem i punktem kulminacyjnym był zjazd tyrolką z Twierdzy do Ratusza.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 13.09.2017 r.

 XXV Targi Proobronne w Kielcach

Przedstawiciele klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku brali udział w MSPO XXV w Kielcach. Młodzież zapoznała się z najnowocześniejszymi elementami uzbrojenia natomiast w trakcie targów dyrektor Rafał Olecha odebrał certyfikat uczestnictwa ZSP nr 1 w Kłodzku w pilotażowym projekcie klas mundurowych.

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u

 

 

Dodano: 13.09.2017 r.

Czcimy bohaterów

Udział przedstawicieli klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku w ceremonii złożenia przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych w Nowej Rudzie urny z ziemia naszych bohaterów z "warszawskiej łączki".

 

 

Badamy losy absolwentów ZSP nr 1 w Kłodzku

Bardzo prosimy wszystkich absolwentów ZSP nr 1 w Kłodzku o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety! Wypełnienie pól w części Twoje dane jest nieobowiązkowe. Jedynie konieczne jest zaakceptowanie Regulaminu.

Z góry dziękujemy!

 

Przejdź do ankiety>>>

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Fotorelacja